Nakło nad Notecią. Znalazło się dwóch zaginionych chłopców

Udało się odnaleźć dwóch chłopców, którzy wyszli z mieszkania w sobotę i nie wrócili na noc do domu. 12-latek i 14-latek z Nakła nad Notecią są cali i zdrowi.

W niedzielę rano, jak pisaliśmy w gazeta.pl, funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji z Nakła nad Notecią w kujawsko-pomorskim otrzymali zgłoszenie o zaginięciu dwóch chłopców. Radio ZET informuje, że nastolatków udało się odnaleźć.

Uznany za zmarłego pacjent nagle 'ożył'. NFZ zapowiedział kontrolę Pacjent uznany za zmarłego nagle "ożył". I jeszcze miesiąc walczył o życie

Zaginieni od soboty

Jeszcze w niedzielę policja prosiła o kontakt wszystkich, którzy mogą pomóc w odnalezieniu dwóch braci. 12-letni Radosław Czechowski i 14-letni Rafał Czechowski ostatni raz byli widziani w sobotę w Trzeciewnicy w gminie Nakło (woj. kujawsko-pomorskie). Chłopcy wyszli z mieszkania w godzinach popołudniowych i nie wrócili na noc. Nie nawiązali też żadnego kontaktu z rodziną. 

Czechy ponownie ogłaszają stan wyjątkowy. Premier: Zdrowy rozsądek zwyciężył nad politykowaniem (zdjęcie ilustracyjne) Kooronawirus. Czechy ponownie ogłaszają stan wyjątkowy. Potrwa 14 dni

Policja podała dokładny rysopis braci i rozpoczęła poszukiwania. Akcja przyniosła oczekiwany skutek, chłopcy są cali i zdrowi. Nie podano więcej szczegółów. 

Co zrobić, kiedy zaginie ktoś bliski?

Fundacja Itaka Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych na swojej stronie podaje też kilka podstawowych kroków, które powinna wykonać rodzina osoby zaginionej.

  • należy przeszukać dokładnie okolice domu i jeśli są, to wszystkie pomieszczenia gospodarcze oraz ulubione miejsca tej osoby - parki, las, miejsca, które lubiła
  • trzeba powiadomić rodzinę, przyjaciół i znajomych - może oni mogą pomóc lub coś wiedzą
  • po sprawdzeniu rzeczy osoby zaginionej warto zrobić listę rzeczy, które zabrała - zaginięcie to także sytuacja, kiedy ktoś niespodziewanie dla wszystkich zabrał rzeczy i zniknął 
  • Itaka radzi, aby przygotować zdjęcie zaginionej osoby, a najlepiej kilku odbitek 
  • I w końcu - trzeba zgłosić zaginięcie na policji oraz w fundacji Itaka. 

Itaka przypomina też o tym, jak ważna jest pierwsza doba od zaginięcia:

PAMIĘTAJ! Natychmiast rozpocznij działania poszukiwawcze. Nie czekaj, aż sprawa rozwiąże się „sama”. Nie ma i nigdy nie było zalecenia czy przepisu, aby wstrzymać się z poszukiwaniem przez pierwsze 24 godziny od momentu zaginięcia.
Zobacz wideo Czy wiesz, co zrobić, gdy zaginie ktoś bliski?
Więcej o: