Ksiądz do uczestniczek Strajków Kobiet: Wasze zbawienie jest w śmiertelnym niebezpieczeństwie

Ksiądz Jerzy Szymik w felietonie w "Gościu Niedzielnym" zwraca się do uczestniczek Strajku Kobiet, by "zawróciły z tej drogi, która prowadzi do przepaści". Pisze też, że z udziału w protestach należy się wyspowiadać, bo to ciężki grzech. "Wymażcie błyskawice z maseczek".
Zobacz wideo Bodnar: Moim zdaniem Polska łamie prawa człowieka ws. aborcji

Felieton księdza profesora Jerzego Szymika pojawił się w "Gościu Niedzielnym". Rozważania duchownego związane były ze Strajkiem Kobiet i zbliżającym się Wielkim Postem.

"Mam skromną, ale mocną propozycję skierowaną do obecnych tam fizycznie i duchowo katoliczek: ochrzczonych, praktykujących bądź nie, katechizowanych teraz bądź kiedyś, oazowiczek - tak, niestety, sakramentalnych mężatek. Mówię do was z całą miłością i mądrością, na jakie mnie stać: nawróćcie się. Idzie Wielki Post. Jesteście młode, nie jest za późno. Zatrzymajcie się, zawróćcie, ta droga prowadzi do przepaści" - napisał ks. Szymik w pierwszej części felietonu.

Ksiądz do uczestniczek Strajków Kobiet: "Skończcie z tym. Wymażcie błyskawice z maseczek"

Dalej duchowny pisze, że ma ogromny żal do "tych dziewczyn i pięknych kobiet", które mają perspektywy szczęścia, wykształcenia i miłości. Uważa, że przyczyną ich "zgubienia" jest m.in. internet, ale też "gigantyczna erozja" rodziny, edukacji, kult kariery i pieniądza czy pojawianie się w kulturze treści "zdominowanych przez lewacką ideologię". "I niech nas nie zmylą głosy relatywizujące to wydarzenie. (...) Pod spodem jest piekielny deal: pójście na służbę mordowaniu" - dodał.

Profesor Szymik ostrzega też uczestniczki Strajków Kobiet, że ich "zbawienie jest w śmiertelnym niebezpieczeństwie". Uważa, że za udział w tych protestach wierzące powinny się spowiadać jak z ciężkiego grzechu:

Jesteście młode, nie jest za późno. Zatrzymajcie się, zawróćcie, ta droga prowadzi do przepaści. Wasze zbawienie jest w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Jeśli brałyście lub bierzecie udział w 'pokojowych protestach', skończcie z tym. Idźcie do spowiedzi, wyznajcie ten ciężki grzech - jakakolwiek świadoma forma popierania zabijania nienarodzonych i relatywizacji tego czynu jest grzechem ciężkim. Żałujcie zań. Bóg wam wybaczy. Jeśli publicznie pokazujecie się z błyskawicą - internet, maseczka, jakkolwiek - wymażcie ją (...). Przyznanie się do błędu, głupoty, zła, grzechu. To kosztuje, wiem, jestem grzesznikiem, ale się niepomiernie opłaca

- przekonywał duchowny.

Strajki Kobiet organizowane są w Polsce od października 2020 roku, kiedy Trybunał Konstytucyjny orzekł, że przerywanie ciąży z przesłanek embriopatologicznych jest niezgodne z konstytucją. 27 stycznia uzasadnienie wyroku zostało opublikowane w Dzienniku Ustaw, w związku z czym aborcja wykonywana do tej pory w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu, stała się nielegalna.

Galeria Labirynt w Lublinie."Skandal! Odwołać te zajęcia!" "Panie radny, to tylko warsztaty plastyczne"

Po wyroku TK, ustawa o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży zezwala na aborcję tylko w dwóch przypadkach: gdy ciąża stanowi zagrożenie dla życia i zdrowia kobiety lub gdy zachodzi uzasadnione podejrzenie, że ciąża jest skutkiem czynu zabronionego m.in. gwałtu.

Przemoc (zdjęcie ilustracyjne)Jeśli nie było zgody, to był gwałt. Organizacje kobiece chcą zmian w prawie

Więcej o: