Pogoda. IMGW wydało ostrzeżenia. Uwaga na zawieje i zamiecie śnieżne oraz mróz

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia dla kilku województw. Prognozowane są zawieje i zamiecie śnieżne w południowowschodniej Polsce. Dodatkowo we znaki dawać się będą także mrozy.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia przed zawiejami obowiązuje w województwach: lubelskim, podkarpackim, małopolskim i świętokrzyskim

Prognoza pogody na niedzielę. Ostrzeżenie IMGW

 "Przewiduje się okresami zamiecie śnieżne spowodowane przez północno-zachodni wiatr o średniej prędkości do 30 km/h, w porywach do 55 km/h oraz okresami opady śniegu" - czytamy w alercie opublikowanym przez IMGW.

Kiedy w Polsce skończy się zima?Pogoda. Widać już koniec zimy? Czy spodziewać się kolejnej fali mrozu?

Prognoza pogody. Alert potrwa do poniedziałku

Wydany przez IMGW żółty alert obowiązuje od niedzieli rana i potrwa do poniedziałku. Według ostrzeżenia zamiecie śnieżne i zawieje wystąpią z 80-procentowym prawdopodobieństwem. Ostrzeżeniem zostało objęte całe województwo podkarpackie.

W Małopolsce alert obowiązuje w trzech powiatach dąbrowskim, gorlickim, tarnowskimi oraz w mieście Tarnów. W województwie świętokrzyskim zamieci mogą spodziewać się mieszkańcy powiatów opatowskiego, sandomierskiego i staszowskiego. Na Lubelszczyźnie zawieje mogą pojawić się w powiatach biłgorajskim, chełmskim, hrubieszowskim, janowskim, krasnostawskim, kraśnickim, lubelskim, łęczyńskim, opolskim, świdnickim, tomaszowskim, zamojskimi oraz w Lublinie, Chełmie i Zamościu.

Pogoda na tydzieńPrognoza pogody na tydzień [15-21 lutego]

Dodatkowo IMGW ostrzega przed silnym mrozem. Alerty pierwszego stopnia wydane zostały dla zachodniej i południowej części województwa dolnośląskiego, południowej części woj. opolskiego, wschodniej części woj. warmińsko-mazurskiego oraz północnej i środkowej części woj. podlaskiego. Temperatura spadnie w nocy miejscami do -16 stopni. Ostrzeżenia obowiązują na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie do poniedziałku 15 lutego do godziny 7:00, a w województwach warmińsko-mazurskim i podlaskim do poniedziałku do godziny 9:00.

Prognoza pogody na niedzielę dla innych regionów Polski

W niedzielę na wschodzie i zachodnich krańcach kraju pojawią się zachmurzenia. Będzie wiał wiatr, który na zachodzie osiągnie do 20 km/h, a na wschodzie nawet do 55 km/h. Temperatura w kraju będzie się wahać od -6 stopni do 0. Najcieplej będzie na Pomorzu.

Zobacz wideo Czy duże opady śniegu pozwolą odbudować nasze zasoby wodne?

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.