Poznań. Potrącił dziecko, zatrzymał na chwilę auto, ale nie wysiadł. Policja poszukuje kierowcy [WIDEO]

Poznańska policja od kilku dni stara się ustalić tożsamość sprawcy, który potrącił dziecko na ulicy i odjechał. Zdarzenie nagrała kamera monitoringu.

Wypadek miał miejsce na ul. Piątkowskiej w Poznaniu, w środę (10 lutego) przed godz. 10. Rozpędzony kilkuletni chłopiec wbiegł nagle na jezdnię, a nadjeżdżające auto wjechało w niego z impetem. Siła uderzenia była na tyle duża, że dziecko zostało wyrzucone w powietrze i upadło kilka metrów dalej, a samochodem zarzuciło.

Potrącenie dziecka w Poznaniu. Policja szuka sprawcy

Kierowca na chwilę zatrzymał samochód. W tym czasie dziecko szybko podniosło się i odeszło na bok. Było to zaskakujące po tak silnym uderzeniu. Kierowca ostatecznie nie udzielił dziecku pomocy, nie  sprawdził, w jakim jest stanie. Odjechał chwilę później bez wysiadania z auta.

 

Wypadek na autostradzie A1. Straż pożarna. Zdj. ilustracyjnePomorskie. Tragiczny wypadek na A1. W ciężarówce wystrzeliła opona

Nagranie zostało umieszczone na kanale Wypadki, na You Tubie. Zdarzenie wygląda bardzo groźnie, dziecko trafiło do szpitala, choć nie odniosło większych obrażeń.

Informację tę potwierdzają funkcjonariusze. - Dziecko na szczęście przeżyło wypadek - powiedział polsatnews.pl, kom. Maciej Święcichowski z wielkopolskiej policji.

Wrocław. Potrącenie pieszego przez autobusyŚmiertelnie potrącony na pętli przez dwa autobusy. Policja szuka świadków

Policja prosi o pomoc w znalezieniu kierowcy, który odjechał z miejsca wypadku. Wszystkie osoby, które posiadają jakiekolwiek informacje na temat zdarzenia, proszone są o telefon do Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu pod numerem 47 77 156 92.

Zobacz wideo Dziecko wypadające z auta, utknięcie na torach, jazda pod prąd, czyli dziwne sytuacje na drogach z 2020 roku
Więcej o: