Kiedy skończą się mrozy? Jeszcze poczekamy. IMGW wydał ostrzeżenia

IMGW wydał kolejne ostrzeżenia meteorologiczne, tym razem dla prawie wszystkich województw. Czeka nas bardzo niska temperatura, a w części Polski mogą pojawiać się zawieje i zamiecie śnieżne.

Synoptycy IMGW ponownie ostrzegają przed silnym mrozem, intensywnymi opadami śniegu i zamieciami. Ciąg dalszy zimy przed nami.

Zdjęcie ilustracyjneSzwecja. Ognisko koronawirusa na budowie fabryki. Wśród zakażonych Polacy

Ostrzeżenia dla prawie całego kraju: mróz

Według informacji zamieszczonych na stronie internetowej Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW), przewidywana temperatura minimalna w dzień to od -11 do -8 stopni, nocą natomiast termometry pokażą -15 stopni do -18, a lokalnie w niektórych regionach - między innymi w górach - temperatura spadnie nawet do -20 stopni.

Luzowanie obostrzeń. Co zostanie otwarte 12 lutego? (zdjęcie ilustracyjne)Luzowanie obostrzeń. Co zostanie otwarte 12 lutego?

Na północy wciąż dużo śniegu

Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzegają też przed intensywnymi opadami śniegu na północy kraju. Szacuje się, że w województwach zachodnio-pomorskim i pomorskim, a także zachodniej części województwa warmińsko-mazurskiego przyrost pokrywy śnieżnej może wynosić od 10 do 15 centymetrów.

Do opadów śniegu i mrozy dołączy wiatr o średniej prędkości od 10 km/h do 20 km/h.

Na południu kraju uwaga na zawieje śnieżne

W południowo-wschodniej Polsce, w województwach lubelskim, podkarpackim i niektórych powiatach małopolskiego IMGW ostrzega przed zawiejami i zamieciami śnieżnymi. Spowoduje je północno-zachodni wiatr o średniej prędkości od 20 km/h do 30 km/h, w porywach do 55 km/h. Okresowo mogą pojawić się niewielkie opady śniegu. Wymagana szczególna ostrożność na drogach.

Zobacz wideo Minus 60°C w styczniu i mrozy w maju. Jak żyje się w tej wsi?
Więcej o: