Tczew. 24-latek zaatakowany na randce. "Okazało się, że kobieta nie przyszła na spotkanie sama"

Tczewscy policjanci zatrzymali trzy osoby podejrzane o rozbój, od którego miało dojść podczas spotkania umówionego przez internet. Według ustaleń śledczych kobieta, która umówiła się na randkę z poszkodowanym, przyszła na nią w towarzystwie dwóch sprawców napadu.

Do zdarzenia doszło 2 lutego. Jak opisują śledczy, 20-kobieta "za pośrednictwem Internetu umówiła się z pokrzywdzonym na randkę". Na miejscu -  na ulicy Nowej w Tczewie - "okazało się, że kobieta nie jest sama, tylko w towarzystwie dwóch mężczyzn, którzy pobili 24-letniego mężczyznę i ukradli mu telefon komórkowy warty 400 złotych" - opisuje policja. Sprawcy zbiegli z miejsca zdarzenia. 

Tczew. Umówił się na randkę, został zaatakowany

Policjanci, którzy przybyli na miejsce, przyjęli zawiadomienie o popełnionym przestępstwie. Całą trójkę udało się zatrzymać już następnego dnia - odnaleziono także skradziony telefon. Dwaj mężczyźni w wieku 20 i 27-lat trafili oni do policyjnego aresztu, a stamtąd do Prokuratury Rejonowej w Tczewie, gdzie usłyszeli zarzuty rozboju. Mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani, natomiast 20-letnia kobieta zastała objęta policyjnym dozorem, nie może także opuszczać kraju.

Za to przestępstwo grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. W przypadku popełnienia przestępstwa w tzw. recydywie kara ta zostaje zwiększona o połowę.

Zobacz wideo Brutalny napad w Olsztynie. Sprawca zatrzymany w kilka godzin po zdarzeniu
Więcej o: