Pogoda na dziś - piątek 12 lutego. Zima nie opuszcza Polski. W wielu miejscach kilkanaście stopni na minusie

Pogoda na dziś - piątek, 12 lutego. W Polsce nadal będzie minusowa temperatura. W kilku miejscach spadnie również śnieg. Najcieplej będzie na północy.

W piątek 12 lutego najwyższa temperatura zostanie zanotowana w Szczecinie. Na południu i północy kraju synoptycy przewidują opady śniegu. Najniższą temperaturę pokażą z kolei termometry w Kielcach i Białymstoku.

Pogoda na dziś. Od - 4 do - 14 stopni

Najwyższa temperatura w piątek, - 4 stopnie, zapowiadana jest w województwie zachodniopomorskim. Nieco chłodniej będzie w województwach pomorskim -7 stopni i lubuskim - 9 stopni. Termometry w Poznaniu wskażą -10, a w Bydgoszczy -11 stopni. -12 stopni to piątkowa temperatura w województwach: mazowieckim, małopolskim, śląskim oraz dolnośląskim. O stopień zimniej będzie w województwie podkarpackim, łódzkim, lubelskim i warmińsko-mazurskim. Najzimniej będzie w Kielcach i Białymstoku, temperatura spadnie tu aż do 14 stopni poniżej zera.

Pogoda na dziś - czwartek 11 lutegoPogoda na dziś - czwartek 11 lutego fot. gazeta.pl

Trasa S8TVP Info: Trzaskowski nie radzi sobie ze śniegiem

Pogoda na piątek. Duże zachmurzenia

Zachmurzenie na wschodzie i południu Polski będzie duże szczególnie w województwach pomorskim, zachodniopomorskim, podlaskim, lubelskim, podkarpackim, małopolskim, opolskim oraz śląskim. W pozostałych częściach kraju większe szanse na rozpogodzenia. Synoptycy przewidują opady śniegu nad morzem i na Podkarpaciu. Będzie wiał słaby wiatr, do 30 km/h.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.

Zobacz wideo Zaćmienie Słońca nad Chile. Widok, który zapiera dech
Więcej o: