Przemysław Czarnek: W piątek rozpoczną się szczepienia nauczycieli. Zapisało się już 268 tys. z nich

W czwartek odbyła się konferencja z udziałem szefa KPRM Michała Dworczyka i ministra edukacji i nauki, Przemysława Czarnka. Jak przekazano, w najbliższy piątek rozpoczną się szczepienia przeciwko koronawirusowi dla nauczycieli.

W czwartek odbyła się konferencja prasowa dotycząca szczepień przeciwko koronawirusowi dla nauczycieli. Minister Przemysław Czarnek ogłosił, że w piątek rozpoczną się szczepienia nauczycieli z pierwszej grupy. Jak przekazał polityk, w dalszym ciągu trwa testowanie nauczycieli klas 1-3 szkoły podstawowej. Przetestowano już 19 tys. osób, a u 2 proc. z nich stwierdzono obecność koronawirusa.

Z kolei minister Dworczyk zapewnił, że uda się osiągnąć miesięczny i kwartalny cel w liczbie zaszczepionych w ramach rządowego programu. - Do końca marca zaszczepimy około trzech milionów osób - przekazał minister Dworczyk.

W poniedziałek o godzinie 8.00 rozpocznie się rejestracja na szczepienie pozostałych nauczycieli - także nauczycieli akademickich

- przekazał minister Przemysław Czarnek. Jak podkreślił, dotychczas na szczepienia zapisało się 268 tys. nauczycieli. - W poniedziałek od godz. 8.00 rejestracja pozostałej części nauczycieli, w tym akademickich.  O szczegółach będziemy informować rektorów - dodał.

Koronawirus (zdjęcie ilustracyjne)Ministerstwo Zdrowia: 7 008 zakażeń koronawirusem i 456 ofiar śmiertelnych

Zobacz wideo Kiedy uczniowie powinni wrócić do szkół?

Rejestracja na szczepienie przeciwko koronawirusowi dla nauczycieli

Jak zapowiedział minister Czarnek, w przyszłym tygodniu kolejni nauczyciele będą mieli okazję zapisać się na szczepienie przeciwko koronawirusowi. Tym razem będą mogli zapisać się nauczyciele akademiccy, opiekunowie w żłobkach i klubach dziecięcych. Dotychczas w ramach pierwszej grupy na szczepienie przeciwko koronawirusowi zapisało się już 268 tys. nauczycieli.

Więcej o: