IMGW ostrzega: Na północny silny mróz, na południu śnieg do 30 cm

Zima nie odpuszcza. IMGW ostrzega, że na północy wystąpi silny mróz, a na południu pokrywa śnieżna może wzrosnąć do 30 cm.

IMGM wydało ostrzeżenia przed intensywnymi opadami śniegu - szczególnie mieszkańcy Podkarpacia powinni mieć to na uwadze - pokrywa śnieżna może tam wynosić nawet 30 centymetrów. Natomiast na północy kraju - silne mrozy. Ostrzeżenia obowiązują do czwartku rano.

Prognoza pogody. Na północy tylko zimniej

Synoptycy ostrzegają, że na północy temperatura może ekstremalnie spaść. IMGW wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia dla województw w północnym pasie Polski: od zachodniopomorskiego do podlaskiego, a także dla lubuskiego, wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego. Tam będzie szczególnie zimno, temperatura spadnie w nocy nawet do -17 stopni.

'Media bez wyboru'"Media bez wyboru". Portale wyłączyły strony, telewizje zawiesiły nadawanie

Intensywne opady śniegu i gołoledź

Na południu kraju synoptycy przewidują intensywne opady śniegu - przyrost pokrywy śnieżnej szacują od 20 cm do 30 cm na Podkarpaciu - to dla tego obszaru IMGW wydało ostrzeżenie meteorologiczne drugiego stopnia. Ostrzeżenia pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami śniegu dotyczą również województw śląskiego i małopolskiego. W tym regionie prognozuje się też opady marznącego deszczu oraz mżawki powodujące gołoledź. Kierowcy powinni zachować na drogach szczególną ostrożność - będzie ślisko i niebezpiecznie.

Madeleine Albright wspiera polskie media. Madeleine Albright wspiera polskie media. "To atak na demokrację"

Zobacz wideo Globalne ocieplenie. "Pogoda zwariowała nie bez powodu. Mamy kryzys klimatyczny"
Więcej o: