Pogoda na dziś - czwartek, 11 lutego. Mróz nie odpuszcza. Na południu spore opady

Pogoda na dziś - czwartek, 11 lutego. W całej Polsce utrzyma się minusowa temperatura. Dodatkowo w kilku województwach przewidywane są opady deszczu ze śniegiem.

Najniższa temperatura w ciągu dnia zapowiadana jest we wschodnich i południowych regionach. Termometry pokażą wtedy do nawet -13 stopni. 

Temperatura. Dziś od -3 do -12 stopni 

Najniższa temperatura w czwartek, -12 stopni, zapowiadana jest w województwach podlaskim, warmińsko-mazurskim, mazowieckim, łódzkim, świętokrzyskim, małopolskim i śląskim. Jeden stopień mniej będzie w Lublinie i Opolu. -10 stopni pokażą termometry w Krakowie, a -9 stopni w Bydgoszczy. W województwie dolnośląskim prognozowanych jest -8 stopni, w woj. pomorskim -7 stopni, w woj. wielkopolskim -6 stopni, a w woj. lubuskim -4 stopnie. Najcieplej będzie w Szczecinie. Tam synoptycy przewidują -3 stopnie.

Pogoda na dziś - czwartek 11 lutegoPogoda na dziś - czwartek 11 lutego fot. gazeta.pl

Opady. Na południu kraju będzie padał deszcz ze śniegiem

Zachmurzenie duże i umiarkowane będzie utrzymywać się przede wszystkim w województwach podlaskim, mazowieckim, świętokrzyskim, lubelskim, podkarpackim, małopolskim, opolskim oraz śląskim. W pozostałych regionach większe szanse na rozpogodzenia. Deszcz ze śniegiem pojawi się w pierwszej części dnia na wybrzeżu oraz w południowo-wschodniej i południowej Polsce. Opady utrzymają się w tych regionach także wieczorem. W zachodnich i północnych częściach kraju wiatr będzie słaby. W centralnych, wschodnich i południowych województwach należy spodziewać się umiarkowanych porywów wiatru, dochodzących do 40 kilometrów na godzinę. 

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.

Zobacz wideo Kto odpowiada za ekstremalne zjawiska pogodowe?
Więcej o: