Prognoza pogody. Mróz prędko nie ustąpi. "W nocy ujemne temperatury, w wielu miejscach dwucyfrowe"

Pogoda w najbliższych dniach nie przyniesie ocieplenia. Według synoptyków niska temperatura utrzyma się co najmniej do przyszłego tygodnia. Również ostrzeżenia IMGW przed silnym mrozem będą obowiązywać przez kilka kolejnych dni. W środę na południowym-wschodzie spodziewane są intensywne opady śniegu.

Jak mówi cytowany przez tvp.info Grzegorz Walijewski, synoptyk i rzecznik prasowy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, "front, który przemieszczał się przez nasz kraj wczoraj, to był front ciepły".

Jak podaje IMGW na Twitterze, w nocy z wtorku na środę temperatura wyniesie od -18 st. Celsjusza do -5. "Na północy i w górach wiatr porywisty powodujący zawieje i zamiecie śnieżne" - informuje Instytut. 

Pogoda. Mróz prędko nie ustąpi

W środę pogoda z ujemnymi temperaturami ma się ustabilizować. Tego dnia ostrzeżenia IMGW przed silnymi mrozami będą dotyczyć województw: zachodniopomorskiego, pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego, części podlaskiego i mazowieckiego. Na południu i wschodzie synoptycy przewidują obfite opady.

Zobacz wideo Wał fenowy, niezwykłe zjawisko nad Tatrami

Alert pierwszego stopnia dotyczy południowej części województwa lubelskiego. Z kolei ostrzeżenie drugiego stopnia dotyczące intensywnych opadów śniegu wydano dla województwa podkarpackiego. Tam też należy spodziewać się opadów marznących. Dla południowej Małopolski IMGW wydało ostrzeżenia pierwszego stopnia przed intensywnymi i marznącymi opadami.

W nocy z środy na czwartek termometry mogą wskazać - 16 st. C.

- Zima do przyszłego wtorku absolutnie nie odpuszcza, w nocy cały czas mamy ujemne temperatury, w wielu miejscach będą to temperatury dwucyfrowe. Na razie nie widać wiosny - mówi cytowany w tvp.info rzecznik IMGW. 

***

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.

Aktualne dane dot. pogody możesz śledzić w aplikacji Windy.