Handlarze znaleźli sposób na ukrycie 250 kg marihuany. Wykorzystali do tego świeże ogórki

Dwóch mieszkańców Poznania trafiło do aresztu po tym, jak policja zarekwirowała ponad ćwierć tony marihuany ukrytej wśród ogórków. Mężczyźni zostali zatrzymani w trakcie przeładunku towaru w podpoznańskiej Mosinie.

Policjanci z wydziału antynarkotykowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu wraz z policjantami Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie przechwycili w środę ponad 250 kg marihuany.

Akcja została przeprowadzona w Mosinie pod Poznaniem. W jej trakcie zatrzymano dwóch mężczyzn w wieku 31 i 34 lat. Obaj są mieszkańcami Poznania, w przeszłości "przewijali się w różnych sprawach kryminalnych".

Policja: Marihuana ukryta pod ogórkami

Mężczyzn zatrzymano w trakcie przeładunku towaru z naczepy ciągnika siodłowego do towarowego busa.

W workach typu Big Bag znajdowały się świeże ogórki. Pod kilkuset kilogramową warstwą warzyw ukryte były sprasowane pakiety marihuany. Funkcjonariusze zespołu realizacyjnego po przejrzeniu całego ładunku ogórków znaleźli kilkaset sprasowanych, foliowych paczek. Wewnątrz znajdowała się wysokiej jakości marihuana o łącznej wadze ponad 250 kg. Policjanci zajmujący się tą sprawą oszacowali, że rynkowa wartość narkotyków w tej postaci wynosi ponad 10 milionów złotych

- czytamy w komunikacie Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

Poznaniakom za posiadanie dużej ilości narkotyków i udział w ich obrocie grozi do 12 lat więzienia. Mężczyźni trafili do aresztu.

Zobacz wideo Zobacz także: Kierowca wjechał samochodem na zamarznięty Bug. Na lodzie bawiły się dzieci
Więcej o: