Mazury. Ciężarna kobieta i jej mąż utknęli w zaspie. Zasypali się też policjanci, którzy przyjechali na ratunek

Intensywne opady śniegu bywają bardzo niebezpieczne. W zaspie śnieżnej utknął jeden samochód, z parą wracającą ze szpitala, a niedługo później drugi - należący do funkcjonariuszy policji, którzy przyjechali udzielić pomoc.

Sprawdziły się prognozy pogody zapowiadające intensywne opady śniegu. Na Warmii i Mazurach, utrudniają one kierowcom poruszanie się po drogach. W nocy z poniedziałku na wtorek w pobliżu miejscowości Gorkło, 2 kilometry od drogi krajowej nr 16 w powiecie mrągowskim, samochód utknął w zaspie śnieżnej. Zbliżała się północ. Kobieta w ciąży i jej mąż wracali ze szpitala. Mężczyzna zadzwonił po pomoc.

Bilans śnieżycy. Ogromne utrudnienia na drogach i kolei. Szereg wypadków i kolizjiPogoda - bilans śnieżycy. Ogromne utrudnienia na drogach i kolei

Policja też utknęła w zaspie. Gdyby nie strażacy...

Na miejscu najpierw pojawiła się policja. Ich samochód też jednak zakopał się w śniegu - nie udało im się pomóc małżeństwu w unieruchomionym samochodzie. 

Łódzkie: znęcanie ze szczególnym okrucieństwem. Policja szuka sprawcy, którzy wyrzucił szczeniaki na mrózŁódzkie. Policja szuka sprawcy, który wyrzucił szczeniaki na mróz

Na miejsce przyjechali więc strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej z Mikołajek i dopiero oni opanowali sytuację. Wyciągnęli też ze śniegu samochód należący do Policji -  informuje polsatnews.pl.  Strażacy zawiadomili zarządcę drogi o tym, że trasa lokalna jest całkowicie nieprzejezdna.

Zobacz wideo Alaska. Zaginiony od kilku tygodni mężczyzna został odnaleziony w lesie. Wydeptał "SOS" w śniegu
Więcej o: