Wielkopolskie. Oszustwo "na karetkę" i wyłudzanie pieniędzy od księży. Zatrzymano dwie osoby

Policjanci ze Skoków (woj. wielkopolskie) zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o branie udziału w oszustwie "na karetkę". Mieli poruszać się po mieście karetką pogotowia i wyłudzać pieniądze od księży. Informowali ich, że przewożą krew lub chorego i wyciekło im paliwo, prosząc przy tym o pomoc, by zatankować i dojechać do celu.

Jak informują mundurowi z KPP Wągrowiec, mężczyźni poruszali się po mieście ambulansem na sygnale w ostatni piątek. Oszuści podawali się za ratowników medycznych i chcieli w ten sposób wyłudzić pieniądze głównie od księży, których obrali sobie za cel.

Pies wystawiony na parapet Pies wystawiony na parapet na 9. piętrze. Interweniowała policja

Wielkopolskie. Dwukrotnie wyłudzili pieniądze od księży. Policja poszukiwała oszustów

Wstępnie ustalono, że mężczyźni przedstawiali historię, iż przewożą chorego lub krew, a w trakcie jazdy awarii uległ bak, wskutek czego wyciekło paliwo. Zdobyte pieniądze mieli przeznaczyć na zatankowanie, aby bez problemu dojechać do celu.

Mężczyźni dwukrotnie zdołali osiągnąć swój cel i otrzymać wsparcie finansowe, a następnie ślad po nich ginął. Zgłoszenia o oszustwie i próbie oszustwa dokonali księża i prowadzący kancelarie w parafiach na terenie gmin Skoki, Damasławek i Kłecko.

Pożar Archiwum Miejskiego w Krakowie Pożar archiwum w Krakowie. "Były tam dokumenty ze wszystkich wydziałów"

Wielkopolskie. Zatrzymano oszustów. Jeden z mężczyzn próbował uciekać pieszo

Policja wystosowała w poniedziałek apel do wszystkich osób, które w ostatni piątek mogły być świadkami działania oszusta na terenie tych gmin lub mają jakiekolwiek informacje, które mogą pomóc w zatrzymaniu podejrzewanego.

Jak jednak informuje Onet, w godzinach wieczornych w Budzyniu po krótkim pościgu udało się zatrzymać karetkę. Ambulans tuż przed policyjną blokadą wjechał do rowu. Jeden z mężczyzn próbował uciekać pieszo, jednak po chwili został ujęty. Mundurowi będą również ustalać skąd zatrzymani mieli karetkę. Wstępne oględziny potwierdziły, że pojazd jest autentycznym ambulansem wykorzystywanym przez służby medyczne.

Zobacz wideo Śnieg i nieuwaga doprowadziły do kolizji trzech samochodów w Olsztynie
Więcej o: