Pogoda na dziś - środa 10 lutego. Zima nie odpuszcza - uwaga na gołoledź

Pogoda na dziś - środa 10 lutego. Zima nie odpuszcza, synoptycy przewidują mrozy, opady śniegu, a miejscami marznące opady - uwaga na drogach.

Zima nie odpuszcza. Synoptycy przewidują mróz i opady śniegu w całej Polsce, co wpłynie na kolejne dni z trudnymi warunkami na drogach.

Trasa S8TVP Info: Trzaskowski nie radzi sobie ze śniegiem

Temperatura. W całym kraju mróz

Nadal będzie się utrzymywać ujemna temperatura na terenie całej Polski, najzimniej będzie na północnym wschodzie kraju - w Suwałkach -13 stopni, w Białymstoku -11, a w Olsztynie -10 stopni. W Warszawie, Poznaniu i Gorzowie Wielkopolskim -8 stopni, we Wrocławiu i Opolu termometry również pokażą -8, a w Bydgoszczy i Toruniu -7. Najcieplej natomiast będzie na północy kraju, ale nadal mróz. W Katowicach, Krakowie i Rzeszowie -3 stopnie, jak wynika z prognozy IMGW.

Pogoda na środę 10 lutego.  W całym kraju silny mrózPogoda na środę 10 lutego. W całym kraju silny mróz Fot. Gazeta.pl

Zdjęcie ilustracyjneAlarm przeciwpowodziowy w Płocku. "Możliwy zator lodowy"

Opady śniegu w całej Polsce, miejscami marznący deszcz

Ujemnej temperaturze będą towarzyszyły, zwłaszcza w godzinach porannych i niemalże w całej Polsce, opady śniegu. W drugiej połowie dnia, na południowym wschodzie synoptycy przewidują opady przechodzące w deszcz ze śniegiem i deszcz marznący powodujący gołoledź. Jak podaje IMGW, miejscami w południowej połowie kraju przyrost pokrywy śnieżnej wyniesie 5 cm, a punktowo 8 cm.

W większości województw zachmurzenie duże. Przejaśnień można spodziewać się w pasie północnej Polski od województwa zachodniopomorskiego do podlaskiego, a także w województwach kujawsko-pomorskim, mazowieckim i lubelskim. Wiatr w środę słaby i umiarkowany, nad morzem porywisty, wschodni i północno-wschodni. W górach wiatr aż do 90 km/h. Będzie powodował zawieje i zamiecie śnieżne.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.

Zobacz wideo Arktyka na celowniku mocarstw. Oko na świat, odc.3
Więcej o: