Śląsk. Duża awaria w elektrociepłowni. Mieszkańcy Zabrza i Bytomia z zakłóceniami w ogrzewaniu

Mieszkańcy Bytomia i Zabrza muszą się przygotować na utrudnienia w dostawach ciepła ze względu na awarię elektrociepłowni. - Kaloryfery będą chłodniejsze - przekazał rzecznik firmy Fortum. Awaria może objąć nawet 70 tys. gospodarstw domowych.

W elektrociepłowni spółki Fortum Power and Heat Polska doszło do poważnej awarii, w związku z którą mieszkańcy będą skazani na niższą temperaturę w swoich domach - tymczasem w nocy z poniedziałku na wtorek temperatura ma osiągnąć nawet -15 stopni Celsjusza. 

- Z powodu awarii nowego kotła na terenie elektrociepłowni w Zabrzu wystąpią zakłócenia dostaw ciepła na terenie Zabrza i Bytomia. Ciepło będzie dostarczane bez przerwy, ale w mniejszej ilości, a kaloryfery będą chłodniejsze - przekazał portalowi bytomski.pl Jacek Ławrecki, rzecznik prasowy spółki Fortum. - Kocioł jest na gwarancji, dlatego natychmiast skontaktowaliśmy się z jego producentem, który określi przewidywany czas naprawy. Za wszelkie niedogodności przepraszamy - dodał.

Zobacz wideo Stacja benzynowa spowita białym dymem. Powód? Awaria systemu przeciwpożarowego

Awaria elektrociepłowni. Chłodniejsze kaloryfery w Bytomiu i Zabrzu

Awaria ma objąć około 70 tysięcy gospodarstw domowych. Jak poinformowały władze Bytomia, prezydent miasta zwołał na wtorek posiedzenie sztabu kryzysowego w związku z utrudnieniami w dostawach ciepła. Nie wiadomo, kiedy dokładnie awaria zostanie usunięta, i jak długo mieszkańcy będą czekać na cieplejsze grzejniki.

Zdjęcie ilustracyjneAlarm przeciwpowodziowy w Płocku. "Możliwy zator lodowy"

Więcej o: