Lubin. Wystawił psa na parapet na 9. piętrze i zamknął okno. Przerażone zwierzę dostrzegła mieszkanka

Zarzut znęcania się nad zwierzęciem usłyszał 32-letni mieszkaniec Lubina. Mężczyzna wystawił na parapet w bloku psa i zamknął okno. Zdarzenie wyszło na jaw, bo przerażone zwierzę dostrzegła przechodząca obok budynku kobieta.

Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu na jednym z osiedli w Lubinie w województwie dolnośląskim. Za zamkniętym oknem na parapecie na 9. piętrze bloku znajdował się pies. Przechodząca obok bloku mieszkanka miasta zawiadomiła policję i uwieczniła całą sytuację na nagraniu. 

Kiedy policjanci dotarli na wskazaną ulicę, zwierzęcia już nie było. (...) Okazało się, że pod wskazanym adresem mieszka kobieta i mężczyzna. Jednakże pomimo wielokrotnego pukania do drzwi nikt ich nie otworzył. Sprawa trafiła do dzielnicowego tego regionu, który szybko dotarł do właścicielki zwierzęcia.  Kobieta oświadczyła, że nie była świadoma, że jej pupil był wystawiany na parapet, a tym samym na ogromny stres i traumę

- informuje Komenda Powiatowa Policji w Lubinie.

Lubin. Pies wystawiony na parapet na 9. piętrze. Zarzuty dla 32-latka

Sprawcą był 32-letni lubinianin. Mężczyzna został doprowadzony do prokuratury. Usłyszał zarzut znęcania się nad zwierzęciem.

"Na szczęście, historia ta zakończyła się szczęśliwie dla czworonoga. Policjanci chcą podkreślić fakt ogromnej empatii i właściwej reakcji widzącej całe zdarzenie mieszkanki Lubina. Taka postawa jest godna pochwały" - zaznaczają funkcjonariusze.

Zobacz wideo Zobacz także: CBŚP zlikwidowało laboratorium metamfetaminy
Więcej o: