Policjanci zlikwidowali laboratorium metamfetaminy. Zabezpieczyli substancje warte milion złotych

Policjanci zlikwidowali laboratorium metamfetaminy, zabezpieczając ponad trzy kilogramy tego narkotyku o wartości co najmniej miliona złotych. W Prokuraturze Okręgowej w Poznaniu trzech podejrzanych usłyszało zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i wytwarzania narkotyku.

Funkcjonariusze CBŚP oraz Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie po wielu miesiącach pracy zatrzymali na gorącym uczynku trzech Wietnamczyków. Podczas działań zlikwidowano w pełni wyposażone laboratoryjnym. Policjanci zabezpieczyli ponad trzy kilogramy metamfetaminy o czarnorynkowej wartości co najmniej miliona złotych. Poniżej wideo z akcji funkcjonariuszy:

Zobacz wideo

Zatrzymanym grozi do 15 lat więzienia

"W pomieszczeniach gospodarczych na terenie powiatu grójeckiego w województwie mazowieckim wytwarzano na dużą skalę nielegalne substancje psychotropowe. Zbudowano tam specjalistyczny system produkcji narkotyku, chłodzenia i wentylacji obiektu. W jednym z pomieszczeń ujawniono ponadto magazyn z hurtowymi ilościami substancji chemicznych, niezbędnych do produkcji narkotyku. Policjanci przejęli także duże ilości odpadów poprodukcyjnych" - czytamy w komunikacie CBŚP.

Zatrzymanych obywateli Wietnamu doprowadzono do Prokuratury Okręgowej w Poznaniu, gdzie przedstawiono im zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i wytwarzania substancji psychotropowej. Sąd zdecydował o zastosowaniu wobec zatrzymanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące. Grozi im kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Więcej o: