Warszawa. Śnieg, mróz, ślisko. Trudne warunki - duże korki. Pociągi opóźnione lub odwołane

W Warszawie od rana trudne warunki. Wypadki na S8 spowodowały zablokowanie dwóch pasów ruchu. Koleje Mazowieckie zapowiadają, że pociągi będą opóźnione albo i odwołane. Pługi nie nadążają ze odgarnianiem śniegu.

W Warszawie od rana termometry pokazują  -10 stopni. Na drogach panują trudne warunki, jest ślisko, a miejscami trudno odróżnić pasy rozdzielające jezdnie. Wiatr od razu niszczy efekty odśnieżania. Trzeba bardzo ostrożnie prowadzić samochód, bo wyjątkowo łatwo o poślizgi i stłuczki.

Utrudnienia w ruchu w Warszawie. Na wylotówkach i głównych ulicach

Jak informuje TVN24, w poniedziałkowy poranek na trasie S8 doszło już do dwóch kolizji. Z tego powodu zablokowane są dwa pasy ruchu przy wyjeździe z Warszawy w kierunku Marek. S8 w stronę Warszawy też jest zakorkowana, ze względu na ciągłe opady śniegu - podkreśla reporter TVN24. Największe korki są na al. Jerozolimskich, al. Jana Pawła II, na ul. Rzymowskiego, Dolince Służewieckiej, Czerniakowskiej, al. Solidarności czy DK7.

Pogoda na dziś - środa 3 lutego.Pogoda na dziś - środa 3 lutego. Intensywne opady i spore różnice temperatury

Ze względu na trudne warunki pogodowe w stolicy, już o godzinie 4:30 zaczęły pracować służby oczyszczania miasta. "Z samego rana wyjechało 170 pługoposypywarek. Największe opady śniegu jednak dopiero przed nami - jeżeli prognozy się sprawdzą, na ulice wyjedzie nawet 306 pługów." - napisała rzeczniczka warszawskiego ratusza Karolina Gałecka

Jak informuje tvnmeteo.pl, na Mazowszu obowiązują ostrzeżenia pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami śniegi - miejscami może go spaść nawet 30 centymetrów. Mogą wystąpić zamiecie śnieżne spowodowane silnym wiatrem, do 55 km/h.

Koleje Mazowieckie: duże opóźnienia

Utrudnienia w ruchu pociągów na Warszawskim Węźle Kolejowym (odcinek Warszawa Centralna - Warszawa Wschodnia). Niektóre pociągi mogą być opóźnione, odwołane, kursujące w skróconej relacji, kursować inną trasą niż przewidziana w rozkładzie jazdy. Opóźnienia pociągów mogą ulegać zmianie. Szczegółowe informacje o kursowaniu pociągów na stronie www.portalpasazera.pl

- informują Koleje Mazowieckie. Przed wyjściem na dworzec warto sprawdzić, które pociągi zostały odwołane oraz ile wyniosą opóźnienia, a te mogą być dzisiaj duże.

Pożar na BielanachPożar w supermarkecie na Bielanach. Zawalił się dach, trwa akcja strażaków

Zobacz wideo Jak jeżdżę po Warszawie, to...
Więcej o: