Chciał ostrzec kierowców przed kontrolą. "Mrugnął" światłami do policjantów

Kierowca chciał ostrzec innych uczestników ruchu, by zwolnili, bo na drodze stoi policyjny patrol. Kiedy "mrugnął" światłami w kierunku jadących z naprzeciwka aut, okazało się, że trafił na nieoznakowany radiowóz.

Na drodze wojewódzkiej nr 188 w miejscowości Skórka (województwo wielkopolskie) policja kontrolowała prędkość w obszarze zabudowanym. Jadący mercedesem mieszkaniec powiatu złotowskiego dostrzegł patrol i postanowił ostrzec innych kierowców, by zwolnili. "Mrugał" więc światłami w kierunku aut jadących z naprzeciwka. 

Co zrobić, gdy zamarznie płyn do spryskiwaczy? Jak podłączyć prostownik? (zdjęcie ilustracyjne) Co zrobić, gdy zamarznie płyn do spryskiwaczy? Jak podłączyć prostownik?

Policja ostrzega. Ostrzeganie przed patrolem to przyzwolenie na łamanie przepisów

Pech chciał, że trafił na inny patrol, jadący nieoznakowanym radiowozem. Za korzystanie ze świateł drogowych niezgodnie z przepisami mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 200 zł i trzema punktami karnymi.

Policja zwraca uwagę, że pomaganie osobom, które jadą niezgodnie z przepisami, nie jest dobrym pomysłem i może zagrozić bezpieczeństwu innych uczestników ruchu. "Kierowco, mrugając długimi dajesz przyzwolenie na łamanie przepisów, brawurę lub pomagasz przestępcy" - apeluje policja w komunikacie na stronie KPP Złotów.

Zobacz wideo Lubuskie. Kierowca osobówki wyprzedzał inne samochody jadąc po chodniku
Więcej o: