Solec Zdrój. Pożar w hotelu. Nieoficjalnie: Wśród gości była Krystyna Pawłowicz, "szybko odjechała"

W hotelu Malinowy Zdrój w Solcu Zdroju (województwo świętokrzyskie) doszło do pożaru jednego z pomieszczeń. Z budynku ewakuowano około stu osób, które przyjechały tam na zabiegi medyczne SPA (zwykła działalność hoteli nie została jeszcze uruchomiona). Jak podaje lokalny portal "Echo dnia", wśród gości miała być sędzia Trybunału TK i była posłanka PiS, Krystyna Pawłowicz.

Do pożaru luksusowego hotelu Malinowy Zdrój w Solcu Zdroju doszło w sobotę przed godziną 18. Jak informuje "Wyborcza Kielce", pożar rozpoczął się w jednym z pomieszczeń technicznych "prawdopodobnie od zwarcia w elektrycznej tablicy rozdzielczej".

Zobacz wideo Pożar w pizzerii. Nieznany sprawca rozlał łatwopalną ciecz i podpalił pomieszczenie

Pożar w hotelu Malinowy Zdrój. "Po Krystynę Pawłowicz podjechało bmw SOP"

- Spłonęło wyposażenie tego pomieszczenia, ale ogień nie wydostał się poza nie - powiedział w rozmowie z "GW" Piotr Dziedzic, oficer prasowy komendy powiatowej straży pożarnej w Busku-Zdroju. Jak dodał, doszło do zadymienia, a jeszcze przed przyjazdem strażaków pracownicy hotelu zarządzili ewakuację przebywających w hotelu gości - było ich około stu. Nikomu nic się nie stało. Jak podaje lokalny portal "Echo dnia", wśród ewakuowanych gości hotelu była Krystyna Pawłowicz, sędzia Trybunału Konstytucyjnego i była posłanka PiS. "Po Krystynę Pawłowicz szybko podjechało bmw Służby Ochrony Państwa i pani sędzia szybko wyjechała z uzdrowiska" - czytamy. Nie ma komentarza samej Pawłowicz w tej sprawie.

Zgodnie z zapowiedzianym przez rząd luzowaniem obostrzeń, działalność hoteli w Polsce zostanie wznowiona dopiero 12 lutego. Dlaczego w hotelu było więc aż stu gości? Jak podaje "GW", placówka świadczy zabiegi medyczne i tzw. pakiety spa. Na stronie hotelu można znaleźć informację, że do końca stycznia z pakietów mogli korzystać wyłącznie pacjenci korzystający z zabiegów fizjoterapii. "Wymagana jest konsultacja z lekarzem lub fizjoterapeutą (cena 50 zł/osoba) w celu uzyskania skierowania oraz min. 1 zabieg leczniczy na dobę" - wskazano. Z kolei 4 lutego na stronie pojawiła się informacja z zaproszeniem do korzystania m.in. z "zimowej rehabilitacji" czy balneoterapii (leczenie poprzez wodę).

Więcej o: