Prognoza pogody. IMGW ostrzega przed zamieciami śnieżnymi. Spadnie blisko pół metra śniegu

Od niedzieli intensywnie sypnie śniegiem - ostrzega Grzegorz Świszcz z Rządowego Centrum Bezpieczeństwa. Na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu w ciągu doby ma spaść do 40 centymetrów śniegu. Należy się spodziewać także zamieci śnieżnych.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia niemal dla całego kraju. W północnych partiach dotyczą one silnego mrozu, w pozostałych częściach zamieci i intensywnych opadów śniegu.

Najpoważniejszej sytuacji powinni spodziewać się mieszkańcy Lubelszczyzny i Podkarpacia, dla których IMGW wydał alert pogodowy trzeciego stopnia w związku z opadami oraz ostrzeżenie przed zamieciami (pierwszy stopień). 

Prognoza pogody. Intensywne opady śniegu i zamiecie

W obu tych województwach ma spaść do 40 centymetrów śniegu. Ostrzeżenia drugiego stopnia w związku z opadami IMGW wydał dla województw świętokrzyskiego, małopolskiego i dolnośląskiego.

Zobacz wideo O co chodzi z ciśnieniem atmosferycznym?

W województwach dolnośląskim, opolskim, śląskim, małopolskim, świętokrzyskim, części mazowieckiego i wielkopolskiego ma spaść 30 centymetrów, natomiast w Lubuskiem i Łódzkiem - 15 centymetrów. 

"Może dojść do awarii energetycznych"- napisał na Twitterze Grzegorz Świszcz z Rządowego Centrum Bezpieczeństwa

Ostrzeżenia pogodowe obowiązują do godz. 7.30 w poniedziałek.

***

Sprawdzaj aktualne dane pogodowe w aplikacji Windy.

Więcej o: