Lubin. Bili, kopali, podtapiali w wannie. 36-latka była więziona przez partnera i jego kolegę przez tydzień

Trzy miesiące w areszcie spędzą 45-latek i 57-latek z Lubina, którzy są podejrzani o przestępstwo pozbawienia wolności ze szczególnym udręczeniem 36-letniej partnerki młodszego z mężczyzn. Obaj usłyszeli zarzuty. 45-latek dodatkowo odpowie za znęcanie się nad psem, którego włożył na kilka sekund do mikrofalówki.

W poniedziałek około godziny 19 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Lubinie otrzymał informację, że w jednym z domów na terenie miasta prawdopodobnie przetrzymywana jest kobieta. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce, zastali 36-letnią mieszkankę Lubina.

Kobieta posiadała widoczne, zewnętrzne obrażenia ciała w postaci krwiaków, zasinień, skarżyła się również na ból całego ciała. Oświadczyła mundurowym, że od 25 stycznia br. była przetrzymywana w domu wbrew swojej woli, przez swojego partnera i jego kolegę, którzy ją bili, kopali, grozili, a  nawet podtapiali w wannie

- mówi asp. szt. Sylwia Serafin, Oficer Prasowy KPP w Lubinie.

37-latek zabił bezpańskiego psa. Grozi mu do 3 lat więzienia (zdjęcie ilustracyjne)Łódź. Areszt dla podejrzanego o zabójstwo i gwałt w 1995 roku

Lubin. Bili, kopali, podtapiali w wannie. 36-latka była więziona przez partnera i jego kolegę przez tydzień

Funkcjonariusze zawiadomili pogotowie ratunkowe, zaś do czasu przyjazdu zespołu medycznego udzielili jej wsparcia i pomocy przedmedycznej.

45-latek, który przebywał wtedy w domu, prywatnie partner kobiety, został zatrzymany.

Podczas przeszukania mieszkania zatrzymanego, policjanci znaleźli narkotyki: marihuanę oraz metaamfetaminę. 

Drugi sprawca, który opuścił miejsce przestępstwa, zanim przyjechała policja, także został zatrzymany. Gdy funkcjonariusze zapukali do jego drzwi, 57-latek ich nie otwierał, więc na pomoc przyjechała straż pożarna, która pomogła policjantom dostać się do mieszkania.

Zdjęcie ilustracyjneTurzany. W mieszkaniu znaleziono ciała dwóch chłopców. Matka jest w szpitalu

Zobacz wideo

- Obaj podejrzani zostali doprowadzeni do prokuratury i usłyszeli już zarzuty pozbawienia wolności ze szczególnym udręczeniem - mówi asp. szt. Sylwia Serafin. Dodaje, że 45-latek dodatkowo będzie odpowiadał za fizyczne i psychiczne znęcanie się nad partnerką, posiadanie narkotyków, kierowania gróźb karalnych wobec dwóch osób, a także znęcania się nad psem.

- Śledczy ustalili, że mężczyzna najpierw rzucił zwierzęciem o płytki i szafkę, a następnie włożył psa do wnętrza kuchenki mikrofalowej, którą załączył na kilka sekund, uniemożliwiając mu dopływ powietrza. Na szczęście zwierzę nie doznało obrażeń - mówi rzeczniczka policji w Lubinie.

45-latek był wcześniej znany lubińskim policjantom - głównie z powodu łamania zakazów prowadzenia pojazdów mechanicznych. 

Obu mężczyznom grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec zatrzymanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy.

Więcej o: