Niedziele handlowe 2021. W których sklepach zrobimy zakupy 7 lutego?

Niedziele handlowe 2021. Od kilku dni korzystamy z handlu z mniejszą liczbą obostrzeń, galerie handlowe zostały otwarte. Nadal jednak obowiązują istotne ograniczenia w liczbie osób znajdujących się w sklepach. Warto o tym pamiętać wybierając się na sobotnie zakupy, bo najbliższa niedziela nie jest niedzielą handlową.

Niedziele handlowe 2021. Czy 7 lutego to niedziela handlowa?

Od dawna pojawiają się postulaty choćby częściowej rezygnacji z zakazu handlu w niedziele i święta. W grudniu pojawił się dodatkowy niedzielny termin, w którym można było bez ograniczeń robić zakupy w większości sklepów. 7 lutego nie jest jednak niedzielą handlową. Nie zrobimy więc zakupów we wszystkich placówkach handlowych poza tymi, które wymieniono w ustawie jako wyjątki, Będzie więc można zaopatrzyć się w podstawowe produkty w sklepach osiedlowych pod warunkiem, że za ladą stanie sam właściciel. Otwarte będą apteki, piekarnie, placówki pocztowe, sklepy na lotniskach i dworcach. Zakupy zrobimy również na stacjach benzynowych.

Mateusz MorawieckiKoronawirus. Mateusz Morawiecki: Patrzymy z ogromnym niepokojem na liczbę zgonów

Niedziele handlowe 2021. Czy będzie dodatkowa niedziela handlowa?

Do podobnych niedogodności będziemy się musieli przyzwyczaić w całym miesiącu. Wszystkie niedziele w lutym będą wolne od handlu. Dopiero 28 marca przypada następna niedziela handlowa. Czy są szanse na dodatkowy termin handlowy w dzień świąteczny? Polska Rada Centrów Handlowych wystąpiła z apelem o dodatkową niedzielę handlową. Pismo trafiło do Jarosława Gowina. Starania są motywowane tym, że z powodu panujących obostrzeń sklepy w centrach handlowych straciły możliwość zarabiania 31 stycznia. Przypomnijmy, że obostrzenie zdjęto zaledwie dzień później - taka sytuacja budzi gorycz i niezadowolenie wśród przedsiębiorców. Swój sprzeciw bardzo szybko ogłosiła NSZZ ''Solidarność''. Obecnie nic nie wskazuje, żeby postulaty właścicieli galerii zostały przyjęte. 

Niedziele handlowe 2021 - kalendarz. W które niedziele zrobimy zakupy?Niedziele handlowe 2021 - kalendarz. W które niedziele zrobimy zakupy?

Niedziela handlowa. Zakupy w czasie obostrzeń sanitarnych 

Niezależnie od tego, kiedy robimy zakupy, koniecznie musimy przestrzegać zasad, które obowiązują w czasie pandemii. Przestały już obowiązywać godziny dla seniorów, ale wciąż limit osób robiących zakupy w sklepach to 1 klient na 15 m2 powierzchni sklepu. Oczywiście obowiązuje zasłanianie twarzy i nosa. Należy zachowywać dystans społeczny wynoszący 2 m od innych osób w sklepie. Po wejściu dezynfekujemy ręce - warto to robić częściej lub używać gumowych rękawiczek. 

Zobacz wideo Pozew zbiorowy za lockdown. Jaki jest jego koszt dla przedsiębiorcy?
Więcej o: