Katowice. Ukradli około 400 samochodów. Gang złodziei samochodów rozbity

13 osób usłyszało zarzuty związane z udziałem w zorganizowanej grupie przestępczej. W ciągu siedmiu lat ukradli około 400 samochodów.

Katowiccy policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Samochodową wraz z Prokuraturą Okręgową w Katowicach, pracowali nad sprawą od kilkunastu miesięcy. Udało im się zebrać wiele dowodów, które ostatecznie pozwoliły na postawienie zarzutów o kradzież i paserstwo.

Krapkowice. Pracownik komisu rozbił drogi sportowy samochód McLaren i nie poniesie karyLuksusowy McLaren wart 850 tys. zł rozbity. Sprawcy ujdzie to płazem

5 samochodów odnalezionych

W okresie między rokiem 2012 a 2019 gang samochodowy popełnił około 500 przestępstw, które dotyczyły przede wszystkim kradzieży i paserstwa. Policjantom udało się odzyskać 5 samochodów, których łączna wartość wynosiła około 700 tysięcy złotych. W sumie złodzieje mieli ukraść około 400 samochodów.

Zobacz wideo Policja rozbiła gang samochodowy

Policjanci zabezpieczyli u podejrzanych urządzenia służące do kradzieży pojazdów. Nagromadzone dowody i ustalenia doprowadziły do postawienia zarzutów 13 osobom. W zatrzymaniu 8 z nich brali udział policyjni antyterroryści. Pięć pozostałych osób trafiło do więzień już wcześniej za inne przestępstwa.

Łódź. 26 lat temu miał zgwałcić i zamordować studentkę w akademiku. W czwartek usłyszy zarzutyŁódź. Złapany po 26 latach. Odpowie za gwałt i zamordowanie studentki

Zatrzymani to mieszkańcy województwa śląskiego i kujawsko-pomorskiego w wieku od 28 do 52 lat. Grozi im do 15 lat więzienia. Wobec 4 podejrzanych zdecydowano się zastosować środki zapobiegawcze w postaci tymczasowych aresztowań.

Zobacz wideo Policjanci zatrzymali podejrzanych w sprawie paserstwa luksusowych samochodów
Więcej o: