Jest akt oskarżenia przeciwko Babci Kasi. Aktywistce grozi do trzech lat więzienia

Polska Agencja Prasowa podaje, że prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko aktywistce znanej jako Babcia Kasia. Kobieta jest oskarżana o naruszenie nietykalności policjantów.

Jak informuje PAP w depeszy opublikowanej m.in. w przez portal tvp.info, akt oskarżenia przeciwko aktywistce został skierowany do śródmiejskiego sądu w Warszawie przez Prokuraturę Rejonową Warszawa Śródmieście-Północ pod koniec stycznia.

Akt oskarżenia przeciw Babci Kasi

Katarzynie A., znanej jako Babcia Kasia, zarzucono znieważenie dwóch policjantów podczas pełnienia przez nich obowiązków służbowych. Aktywistka miała też obrażać funkcjonariuszy, a także naruszyć ich nietykalność cielesną poprzez kopanie i odpychanie. Grozi za to do trzech lat więzienia. 

Polskie BabcieWarszawa. Babcia Kasia z zarzutem naruszenia nietykalności funkcjonariusza

Chodzi o wydarzenia z 19 grudnia. Tego dnia na Krakowskim Przedmieściu zgromadziła się kilkunastoosobowa grupa na manifestacji pod hasłem "Pamięci ofiar Kościoła katolickiego". Jak relacjonowała wówczas "Gazeta Wyborcza", Babcia Kasia próbowała wejść do kościoła św. Krzyża, przed którym stali policjanci. Katarzyna A. została zatrzymana. 

Zobacz wideo Dziemianowicz-Bąk: Nie możemy dać sobie odebrać tej kobiecej agendy

"Kobieta zachowywała się prowokacyjnie wobec innych ludzi. Wymachiwała flagą trzymaną w ręce przed ich twarzami. Gdy jeden z policjantów chciał zwrócić kobiecie uwagę na niewłaściwe zachowanie, zsunęła ona z twarzy maseczkę i opluła funkcjonariusza. W czasie podjętej wobec niej interwencji kobieta kopnęła policjanta" - poinformowała na Twitterze Komenda Stołeczna Policji. Policjanci opublikowali nagranie, na którym widać, jak kobieta w pewnym momencie zdejmuje maskę i mówi: "tfu!". Na filmie nie widać, by kopała policjanta.

Więcej o: