Opole. Przez wiele lat miał gwałcić swoje młodsze siostry. Został skazany na 6 lat

Sąd Okręgowy w Opolu skazał 26-letniego Dominika I. na 6 lat pozbawienia wolności za gwałt na małoletniej w ramach relacji kazirodczych. Sąd zadecydował również, że mężczyzna będzie odbywał karę w systemie terapeutycznym.

Szczegóły tej sprawy nie są do końca jasne. Z uwagi na jej charakter i dobro dzieci, sąd wyłączył jawność posiedzeń. "Zdaniem prokuratury 26-letni dziś mieszkaniec powiatu nyskiego miał w okresie od 2008 roku do kwietnia 2017 roku wielokrotnie doprowadzić przemocą swoją małoletnią siostrę do poddania się tzw. innym czynnościom seksualnym" - podaje Polska Press. Do przestępstw miało dochodzić, gdy dziewczynka miała 5 lat, a Dominik I. - 13

Krapkowice. Pracownik komisu rozbił drogi sportowy samochód McLaren i nie poniesie karyLuksusowy McLaren wart 850 tys. zł rozbity. Sprawcy ujdzie to płazem

Opole. Dominik I. miał wykorzystywać seksualnie swoje dwie siostry

Śledczy doszli ponadto do przekonania, że ofiarą brata padła również druga, młodsza siostra. Ustalono, że w okresie od 2012 roku do przełomu lipca i sierpnia 2017 roku miał ją wykorzystywać seksualnie. Prokuratura twierdzi, że gdy doszło do tego po raz pierwszy, dziecko miało 5 lat.

Wyrok w tej sprawie miał zapaść już w lipcu 2020 roku. Ostatecznie tak się nie stało, ponieważ niezbędne było uzyskanie uzupełniającej opinii biegłych psychiatrów, psychologa i seksuologa.

"Ostatecznie sąd uznał, że Dominik I. jest winny, ale przyjął, iż gehenna dzieci trwała krócej, bo od stycznia 2010 r. do kwietnia 2017 r. Za gwałt na małoletnich w ramach relacji kazirodczych mężczyźnie groziło do 15 lat pozbawienia wolności. Sąd Okręgowy w Opolu skazał 26-latka na 6 lat więzienia" - cytuje Polska Press.

Opole. Mężczyzna usłyszał również zarzut znęcania się nad dziećmi

Decyzją sądu, Dominik I. będzie odbywał karę w systemie terapeutycznym. 26-latek ma ponadto 10-letni zakaz kontaktowania się w jakikolwiek sposób ze swoimi pokrzywdzonymi siostrami, a także nie może się do nich zbliżać na odległość mniejszą niż 30 metrów.

PolicjaŚwiętokrzyskie. Nie żyje pacjent, który wyskoczył z trzeciego piętra szpitala

Mężczyźnie postawiony został także zarzut znęcania się nad własnymi dziećmi. W 2015 roku Dominik I. został ojcem - wówczas na świat przyszła jego córka. Śledczy ustalili, że 26-latek przez trzy kolejne lata miał się nad nią znęcać, podobnie jak nad jej młodszym rodzeństwem, czyli braćmi urodzonymi w 2016 i 2018 roku. Sąd nie dopatrzył się jednak jednoznacznych dowodów, wobec czego mężczyzna został z tego zarzutu uniewinniony.

Zobacz wideo Legalna aborcja z uwagi na zdrowie psychiczne matki? "Może być niewielu, którzy podejmą odważną decyzję"
Więcej o: