Żona Jakimowicza z posadą w NBP? Dostaliśmy maila ze służbową stopką Sykson-Jakimowicz i zadzwoniliśmy na podany numer

Żona Jarosława Jakimowicza miała zostać zatrudniona w warszawskim oddziale NBP krótko po tym, jak jej mąż zaczął pojawiać się w TVP Info. Do tej pory nie było oficjalnego potwierdzenia informacji o jej nowej posadzie. Do redakcji Gazeta.pl zgłosił się jednak czytelnik, który wysłał nam screena służbowej stopki z NBP, którą miałaby posługiwać się żona prezentera. Zadzwoniliśmy na podany w niej numer.

W środę informowaliśmy o medialnych doniesieniach na temat rzekomego zatrudnienia żony Jarosława Jakimowicza w Narodowym Banku Polskim. Katarzyna Sykson-Jakimowicz miała dostać pracę krótko po tym, jak Jarosław Jakimowicz zaczął prowadzić program w Telewizji Publicznej.

Służbowa stopka pracownicy NBPSłużbowa stopka pracownicy NBP Skrzynka redakcyjna

Zadzwoniliśmy na numer ze stopki i poprosiliśmy o komentarz w sprawie zatrudnienia. Poniżej zamieszczamy zapis z rozmowy telefonicznej:

Właściciel telefonu ze stopki: Dzień dobry, NBP.

Maria Lipińska: Dzień dobry, Maria Lipińska. Czy dodzwoniłam się do sekcji bilansu płatniczego?

Tak.

Czy dodzwoniłam się do pani Katarzyny Sykson?

Tak, tak to ja.

Maria Lipińska, Gazeta.pl. Jestem dziennikarką, chciałabym uzyskać komentarz na temat pani zatrudnienia w NBP.

Nie jestem uprawniona do komentowania tej sprawy. Do widzenia.

Po ostatniej odpowiedzi nasza rozmówczyni rozłączyła się.

Zobacz wideo Jacek Kurski - wizjoner, poliglota, o takie polskie walczył !

Koronawirus. 421 zgonów w ciągu dnia, to Koronawirus. 421 zgonów w ciągu dnia, to "nie tak dużo"?!

Bank na razie nie zaprzecza, wcześniej powoływał się na RODO

Po artykule "Polityki" biuro prasowe NBP odmówiło potwierdzenia lub zaprzeczenia doniesień na temat zatrudnienia żony Jakimowicza. Rzecznik powołał się na RODO oraz oznajmił, że Katarzyna Sykson-Jakimowicz nie jest osobą publiczną. Sam prezenter skomentował sytuację w Wirtualnej Polsce słowami: "proszę się puknąć w głowę".

- Jej mąż jest osobą publiczną, prowadzi program w TVP Info, w którym komentuje bieżące wydarzenia. Zatrudnienie jego żony w banku narodowym zbiegło się w czasie z tym, jak zaczął wychwalać obecną władzę, więc wygląda to na pracę zdobytą po politycznej znajomości - przekazał "Polityce" jeden z informatorów.

Czekamy na komentarz biura prasowego NBP w tej sprawie.

Zawrotna kariera Jarosława Jakimowicza

Jarosław Jakimowicz z wykształcenia jest mechanikiem samochodowym, ale został modelem i aktorem, a później prezenterem telewizyjnym. W 2019 roku dołączył jako współprowadzący do Pytania na śniadanie Extra, a potem na stałe związał się z TVP Info. Od sierpnia 2020 roku prowadzi razem z Magdaleną Ogórek program "W kontrze". W swojej autobiografii opisywał wiele działań przestępczych, w których podobno miał brać udział i które rzekomo miały być przejawem jego fantazji. W styczniu dziennikarz śledczy Piotr Krysiak ujawnił, że Jakimowicz miał mieć związek z gwałtem na jednej z uczestniczek konkursu Miss Generation 2020.

Więcej o: