Pogoda na dziś - piątek 5 lutego. Na północy przejaśnienia, na południu chmury i deszcz ze śniegiem

Pogoda na dziś - piątek 5 lutego. Synoptycy zapowiadają, że w Polsce utrzyma się podział na mroźną północ i cieplejsze południe. W ciągu dnia można spodziewać się intensywnych zachmurzeń na południu kraju wraz z opadami śniegu oraz deszczu ze śniegiem.

W poniedziałek na północy kraju pomimo mroźnej pogody pojawią się spore przejaśnienia. Temperatura będzie się wahać od minus 6 stopni na północnym wschodzie do 3 stopni w województwie śląskim i opolskim.

Zobacz wideo Aplikacje do sprawdzania pogody

Temperatura. Dziś najcieplej w Opolu i Katowicach

W Białymstoku termometry pokażą minus 6 stopni, a w Lublinie minus 5. O jeden stopień cieplej będzie w województwie warmińsko-mazurskim, dla którego prognozuje się minus 4 stopni. Minus 4 stopni Celsjusza mogą się również spodziewać mieszkańcy województwa pomorskiego i kujawsko-pomorskiego. W Warszawie, Łodzi i Kielcach będzie maksymalnie minus 2 stopnie. Temperatura spadnie poniżej zera w województwie wielkopolskim i zachodniopomorskim, gdzie termometry pokażą odpowiednio minus 1 i minus 3 stopnie. Najcieplej będzie na południu kraju, w Krakowie, Opolu i Katowicach można spodziewać się temperatury od 2 do 3 stopni.

Pogoda na dziś - piątek 5 lutegoPogoda na dziś - piątek 5 lutego gazeta.pl

Zdjęcie ilustracyjneCztery ofiary pożaru. "Przez pół godziny nie było żadnej karetki"

Opady. Na południu mogą pojawić się opady deszczu ze śniegiem

Synoptycy zapowiadają, że w piątek na północy i wschodzie kraju będzie zdecydowanie więcej słońca, lokalnie pojawią się zachmurzenia oraz opady śniegu. Bardziej pochmurno będzie na południu i południowym zachodzie, gdzie dodatkowo można spodziewać się słabych opadów śniegu, deszczu ze śniegiem oraz mżawki. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje, że na piątek mogą zostać wydane ostrzeżenia 1. stopnia przed marznącymi opadami deszczu. Opady powodujące gołoledź mogą pojawić się w południowych powiatach województwa małopolskiego, śląskiego i opolskiego.

2 lutego 2021 r. Pracownicy zoo w Poznaniu walczą o życie słonicy LindyPoznań. Nie żyje słonica Linda - ratowało ją 22 strażaków

Więcej o: