Zachodniopomorskie. Policja chce wiedzieć, kto dał urzędniczkom wolne w związku ze Strajkiem Kobiet

Policja chce uzyskać dane przełożonych urzędniczek, którzy dali im wolne w związku z uczestnictwem w Strajku Kobiet. - Ja za każdym razem podkreślam, że to była moja indywidualna decyzja jako pracodawcy, że tego typu zwolnień będziemy udzielać - przekazał RMF FM marszałek Olgierd Geblewicz.

22 października część pracowników Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego wzięło udział w demonstracji Strajku Kobiet. Przełożeni dali im wtedy wolne. Warto też zaznaczyć, że wszystkie osoby, które wzięły udział w proteście i miały tego dnia wolne godziny, musiały je później odpracować. Teraz, szefowie protestujących mogą mieć problemy w związku z zapytaniem policji o udostępnienie danych osobowych podwładnych i śledztwem w prokuraturze.

Zobacz wideo Kobiety wyszły na ulice. "To doświadczenie formacyjne dla pokolenia"

Prezenterka TVP podczas przedstawiania prognozy pogody z doklejonym do ubrania serduszkiem WOŚPPogodynka TVP zwolniona z pracy za serduszko WOŚP. Stacja komentuje

- Zapytanie jest umotywowane tym, że w prokuraturze toczy się śledztwo w sprawie stworzenia ryzyka rozprzestrzeniania się koronawirusa - podaje RMF FM.

Marszałek Olgierd Geblewicz bierze pracowników w obronę

Marszałek województwa zachodniopomorskiego bierze swoich pracowników w obronę. Uzasadnia, że sytuacja była zgodna z Kodeksem pracy i regulaminem organizacyjnym, według którego, jak tłumaczył marszałek, "każdy ma prawo wziąć wolne godziny i je potem odpracować - i zupełnie nie musi się tłumaczyć, co w tym czasie robi, czy w tym czasie protestuje i walczy o swoje prawa".

Ja za każdym razem podkreślam, że to była moja indywidualna decyzja jako pracodawcy, że tego typu zwolnień będziemy udzielać

- przekazał RMF FM marszałek Olgierd Geblewicz.

Strajk Kobiet w Polsce

Od 22 października w całym kraju trwają demonstracje przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego, który ogranicza prawo do aborcji w Polsce. Strajk Kobiet organizuje demonstracje w całej Polsce i poza jej granicami, aby pokazać swój sprzeciw w związku z ograniczaniem praw kobiet. Po publikacji wyroku w Dzienniku Ustaw obserwujemy nasilenie się protestów.

Monika FalejStrajk Kobiet. Policja ściga posłankę Lewicy. Za naklejenie plakatów

Więcej o: