"GW": TVP zwolniła pogodynkę za serduszko WOŚP. Owsiak: W życiu nie przypuszczałbym, że może dojść do takiej sytuacji

"W najśmielszych wyobrażeniach nie mógłbym pomyśleć, że współtwórcy tego wspaniałego, pospolitego ruszenia, jakim są Finały, czyli Telewizja Polska, mogła się tak zachować" - napisał Jerzy Owsiak. W ten sposób odniósł się do informacji, że prezenterka pogody w TVP Poznań została zwolniona z pracy za wystąpienie z serduszkiem WOŚP.

W środę poznańska "Gazeta Wyborcza" poinformowała, że Patrycja Kasperczak, wieloletnia prezenterka pogody zatrudniona w TVP, została zwolniona z pracy po tym, jak wystąpiła na wizji z serduszkiem WOŚP przyklejonym do bluzki. TVP Poznań odniosła się do sprawy - dyrekcja stacji podaje, że informacje o zwolnieniu pogodynki są "nieprawdziwe", ale dodaje, że z dniem 31 stycznia zakończyła się jej umowa na stanowisku prezenterki.

Jednak na stronie poznan.tvp.pl nie można obejrzeć odcinka pogody z 31 stycznia. Widać to na poniższym screenie:

'GW': Pogodynka TVP zwolniona z pracy za pokazanie serduszka WOŚP'GW': Pogodynka TVP zwolniona z pracy za pokazanie serduszka WOŚP screen: poznan.tvp.pl

Owsiak: Przykre zdarzenie

Do sprawy odniósł się Jerzy Owsiak. "Jest nam bardzo przykro z powodu zdarzenia, które miało miejsce w Telewizji Polskiej w oddziale poznańskim. (...) W życiu nie przypuszczałbym, że może dojść do takiej sytuacji związanej z logotypem najbardziej znanej akcji prowadzonej przez Fundację, która cieszy się największym zaufaniem Polaków" - napisał na Facebooku. "Tym bardziej jest to niezrozumiałe, że kiedy Finały odbywały się w TVP, oddział poznański był jednym z najbardziej gorących oddziałów telewizji realizując z ogromnym przytupem Finały z tamtych lat. Ci sami ludzie nadal pracują i ci sami ludzie podjęli tę niezwykle restrykcyjną decyzję" - podkreślił. Jak dodał, fundacja służy Patrycji Kasperczak pomocą prawną, wsparciem czy poradą. 

W najśmielszych wyobrażeniach nie mógłbym pomyśleć, że współtwórcy tego wspaniałego, pospolitego ruszenia, jakim są Finały, czyli Telewizja Polska, mogła się tak zachować

- napisał Jerzy Owsiak. Dodał, że 29 marca zostanie ogłoszony wynik tegorocznej zbiórki WOŚP. Kwota deklarowana na zakończenie finału to 127 495 626 zł.

Zobacz wideo Owsiak do TVP: Możecie mówić o nas co chcecie. Nie jesteście moją telewizją
Więcej o: