Pluralizm opinii według "Wiadomości" TVP. 20 propisowskich komentatorów objaśniało świat 1484 razy

20 najpopularniejszych ekspertów wystąpiło 1484 razy w głównym wydaniu "Wiadomości" TVP w 2020 roku - tak wynika z obliczeń autora strony Eskpercitvpis.info.

Autor strony Eskpercitvpis.info przyjrzał się wszystkim głównym wydaniom "Wiadomości" TVP, które zostały wyemitowane w ubiegłym roku. Jak wynika z jego obliczeń, najczęściej - 146 razy - jako ekspert pojawiał się Adrian Stankowski z "Gazety Polskiej". Kolejni komentatorzy występujący w "Wiadomościach" to: politolog Artur Wróblewski (132 razy), redaktor naczelny "Gazety Polskiej" Tomasz Sakiewicz (130), szef Agencji Informacyjnej Miłosz Manasterski (129), dziennikarz "Sieci" Michał Karnowski (96), Karol Gac z portalu Dorzeczy.pl (92), dziennikarz Wojciech Wybranowski (88), redaktor naczelny "Sieci" Jacek Karnowski oraz historyk Mieczysław Ryba (77).

Raporty na temat ekspertów "Wiadomości" TVP

W połowie 2020 roku Maciej Budzich, twórca bloga mediafun.pl, przeanalizował 67 wydań "Wiadomości" TVP. Zebrane przez niego dane pokazały, że najczęściej w roli ekspertów występowali: Adrian Stankowski, Miłosz Manasterski oraz Artur Wróblewski. 

O tym, że w głównym wydaniu "Wiadomości" pojawiają się najczęściej te same twarze, świadczy też raport sporządzony przez Press-Service Monitoring Mediów na zlecenie magazynu "Press". W tym przypadku zakres analizy był węższy i obejmował programy wyemitowany w czerwcu zeszłego roku. Z raportu wynika, że w tym miesiącu w "Wiadomościach" najczęściej gościł Tomasz Sakiewicz, który wypowiadał się 15 razy. Kolejne miejsca w zestawieniu zajęli dobrze nam już znani: Stankowski (13 wystąpień), Manasterski (13 występów) i Wróblewski (skomentował 11 materiałów), a także: bracia Michał i Jacek Karnowscy, prof. Henryk Domański (socjolog) i prof. Mieczysław Ryba.

Zobacz wideo Owsiak do TVP: Możecie mówić o nas co chcecie. Nie jesteście moją telewizją
Więcej o: