Pogoda na dziś - czwartek, 4 lutego. Ocieplenie na południu, na północy mrozy

Pogoda na dziś - czwartek, 4 lutego. Czeka nas na południu krótkie ocieplenie, najwyższe temperatury na południowym zachodzie. Najzimniej w warmińsko-mazurskim, do -9 stopni.

W czwartek czeka nas lekkie ocieplenie, a zimowa pogoda pozostanie już tylko na północnym wschodzie Polski. Tam wciąż można się spodziewać opadów śniegu.

Temperatura. Synoptycy zapowiadają ocieplenie

Najcieplejszy dzień będą mieli mieszkańcy południa kraju. Termometry w Krakowie pokażą 5 stopni. W lubuskim podobnie: 4 stopnie w Zielonej Górze. W województwach dolnośląskim i mazowieckim nieco chłodniej, od 0 stopni w Warszawie do 3 w Legnicy. Na północy Polski zdecydowanie chłodniej.

Niższe temperatury będą w Gdańsku i Słupsku - około 0 stopni, a najzimniej będzie na północnym wschodzie, gdzie można spodziewać się mrozów. W Giżycku i Suwałkach temperatury spadną do -9 stopni.

Lekarz w karetce. Zdj. ilustracyjneW Radomiu działa tylko jeden SOR. Sytuacja "na granicy kryminału"

Opady. Uwaga na drogach - gołoledź

Jak podaje IMGW, na Pomorzu zapowiadane są opady śniegu i deszczu ze śniegiem, a w pozostałej części kraju synoptycy przewidują głównie opady deszczu, miejscami marznącego deszczu, który będzie powodował gołoledź. Na drogach niekorzystne warunki, będzie ślisko.

W nocy z czwartku na piątek czeka nas znacznie ochłodzenie. Na Suwalszczyźnie i Podlasiu najzimniej, należy się spodziewać silnego mrozu, nawet do -15 stopni, najcieplej natomiast będzie w Małopolsce - około 1 stopień.

Wiatr dość silny, do 60km/h.

Norki to zwierzęta bardzo inteligentne - wykorzystają każdą sposobność na ucieczkę z klatki.Polska drugą Danią? To możliwe, ale nie ma z czego się cieszyć. Bo chodzi o norki

Zobacz wideo Globalne ocieplenie. "Pogoda zwariowała nie bez powodu. Mamy kryzys klimatyczny"
Więcej o: