Pogoda na dziś - środa 3 lutego. Intensywne opady i spore różnice temperatury

Pogoda na dziś - środa 3 lutego. Synoptycy prognozują na dziś spore różnice temperatury. W Szczecinie czy Bydgoszczy termometry pokażą maksymalnie 1 stopień, a we Wrocławiu będzie do nawet 10 stopni.
Zobacz wideo Zdrowotny ogród. Te rośliny oczyszczą powietrze w domu

W środę należy spodziewać się krótkiego, bo zaledwie jednodniowego wzrostu temperatury w południowo-zachodniej Polsce. W całym kraju będzie pochmurno i deszczowo.

Temperatura. Dziś od 1 do 10 stopni

Najniższa temperatura, 1 stopień, zapowiadana jest w województwach zachodniopomorskim, kujawsko-pomorskim i warmińsko-mazurskim. Jeden stopień więcej będzie w Gdańsku i Białymstoku. 3 stopnie pokażą termometry w województwie lubelskim, a 4 stopnie w województwach wielkopolskim, mazowieckim i podkarpackim. W Kielcach i Łodzi będzie do 5 stopni. W Krakowie, Katowicach, Opolu i Zielonej Górze temperatura maksymalna będzie wahać się od 7 do 8 stopni. Najcieplejszy dzień czeka mieszkańców Dolnego Śląska. Tam prognozowanych jest 10-12 stopni.

Pogoda na dziś - środa 3 lutego.Pogoda na dziś - środa 3 lutego. gazeta.pl

Opady. Zachmurzenie i deszcz w całym kraju

W całym kraju przewidywane jest zachmurzenie duże i umiarkowane. Większe rozpogodzenia możliwe są lokalnie jedynie w południowej Polsce. Najbardziej intensywne opady deszczu ze śniegiem zapowiadane są w nocy z wtorku na środę oraz w nocy ze środy na czwartek. Najwięcej deszczu spadnie w zachodnich, południowych i centralnych regionach. Na północy kraju należy spodziewać się natomiast gołoledzi. Wiatr na ogół słaby. Dopiero w nocy, w południowo-zachodnich regionach może wiać w porywach do 70 kilometrów na godzinę.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.

Stado krów (zdjęcie ilustracyjne)Rok temu krowy z Deszczna znalazły nowy dom. W stadzie padło 75 zwierząt

Więcej o: