Mława. Można nie dopuścić dzieci do pierwszej komunii przez posty rodziców na Facebooku? Kuria komentuje

O księdzu, który sugerował, że wiele dzieci nie powinno zostać dopuszczonych do pierwszej komunii pisze portal naszamlawa.pl. Powodem opinii duchownego miały być treści, które są udostępniane przez rodziców dzieci na Facebooku. Do sprawy odniosła się już diecezja płocka.
Zobacz wideo 100 lat sukienek na komunię. Polskie gusta od 1915 roku

Rodzice skontaktowali się z dziennikarzami portalu naszamlawa.pl po mszy, która odbyła się w niedzielę 31 stycznia w parafii Matki Boskiej Królowej Polski w Mławie (woj.mazowieckie). Ksiądz miał przyznać, że przeglądał facebookowe profile, należące do rodziców dzieci przystępujących do komunii świętej.

Mława. Ksiądz mówił o niedopuszczeniu do komunii świętej niektórych dzieci

Rodzice informowali, że ksiądz oświadczył, że właśnie z powodu tego, co rodzice piszą na Facebooku, nie powinien dopuścić do komunii świętej co najmniej kilkorga dzieci. Dziennikarze portalu zwrócili się więc do płockiej kurii z prośbą o zajęcie stanowiska.

- Przygotowanie do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej powinno przebiegać w dobrej atmosferze oraz wzajemnej współpracy, dlatego jest nam przykro z powodu zamieszania. Aby wyjaśnić sprawę, jutro dojdzie do spotkania z księżmi z tej parafii - przekazała rzeczniczka prasowa diecezji płockiej dr Elżbieta Grzybowska.

Kraków. 'Won stąd, wara stąd'. Tak ksiądz przepędzał wolontariuszkę WOŚP sprzed kościołaWOŚP. Ksiądz krzyczał "won" do wolontariuszki. Proboszcz przeprasza

Więcej o: