Kamienna Góra. Kawałek pocisku z II wojny światowej w torbie na klatce schodowej. Ewakuowano 130 osób

Mieszkanka jednego z budynków w Kamiennej Górze znalazła fragment pocisku rakietowego w torbie pozostawionej na korytarzu. Na miejsce wezwano odpowiednie służby, a mieszkańców przewieziono w bezpieczne miejsce, żeby umożliwić pracę saperom.

W budynku przy ulicy Szpitalnej w Kamiennej Górze (woj. dolnośląskie), we wtorek 2 lutego, jedna z mieszkających tam kobiet znalazła na korytarzu torbę, w której znajdował się niepokojący przedmiot. Na miejsce wezwano odpowiednie służby. Okazało się, że znalezisko, to element pocisku rakietowego pochodzącego z czasów II wojny światowej.

Kamienna Góra. Ewakuowano 130 osób. Kto zostawił torbę z pociskiem?

Z informacji podanych przez TVN24 wynika, że promień rażenia takiego pocisku to około 300 metrów - ze względu na potencjalne niebezpieczeństwo mieszkańcy budynku, w którym znaleziono pocisk, zostali ewakuowani, a na miejsce, oprócz policji i strażaków, przybył z Bolesławca patrol saperski, który przez kolejne kilka godzin zabezpieczał pocisk. Jak powiedział portalowi Informacje Dolnośląskie mł. bryg. Karol Leszczyński, rzecznik prasowy PSP w Kamiennej Górze, sześćdziesiąt osób ewakuowano z okolicznych budynków mieszkalnych. Ewakuowany został także pobliski market (70 osób). Łącznie ewakuowano około 130 osób, którym miasto zapewniło schronienie w budynku pobliskiej szkoły podstawowej. 

Kilka godzin później, na facebookowym profilu Kamiennej Góry poinformowano o tym, że sytuacja została  opanowana, a mieszkańcy są bezpieczni.

Mieszkańcy budynków przy ul. Szpitalnej i Bohaterów Getta powrócili do swych mieszkań. Saperzy z Bolesławca zabrali pocisk z klatki schodowej jednej z kamienic.

Policja nie wyjaśniła jeszcze, skąd wziął się niewybuch na klatce schodowej budynku przy ul. Szpitalnej. 

Rochester. Policja użyła gazu wobec 9-latkiUSA. Policja użyła gazu pieprzowego wobec 9-latki. "Spryskaj ją teraz"

Zobacz wideo Wybuch bomby Tallboy. "Największy niewybuch znaleziony w historii Polski zneutralizowany"
Więcej o: