#JedenDzieńDłużej na Gazeta.pl. Dzięki naszym czytelnikom na konto WOŚP trafi co najmniej 69 tys. zł!

29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już za nami. Wiele wskazuje na to, że pomimo epidemii koronawirusa ponownie uda się przebić kwotę zebraną przed rokiem. Udział w tym mają również czytelnicy Gazeta.pl, którzy wzięli udział w licytacjach oraz internetowej zbiórce w ramach akcji #JedenDzieńDłużej. Już teraz dzięki Wam na konto WOŚP trafi co najmniej 69 tys. złotych. To z pewnością nie będzie ostateczna suma, bo licytacje potrwają do wtorku do północy. Dziękujemy za to ogromne wsparcie!

Gramy #JedenDzieńDłużej na Gazeta.pl. Dlaczego? My, Polacy, mamy w sercach ogromne pokłady dobra i umiemy się nim dzielić. Chcemy, by święto, które każdego roku obchodzimy wraz z WOŚP, nie kończyło się wraz ze Światełkiem do Nieba.

Akcja Gazeta.pl dla WOŚP narodziła się w 2019 roku i nie był to szczęśliwy czas. 27. Finał Wielkiej Orkiestry był pierwszym, któremu do późnych godzin nocnych nie towarzyszyły uśmiech i duma z dzieła, jakim jest pomoc dzieciom czy osobom starszym. Święto dobra, święto Polaków, jedno z najwspanialszych wydarzeń społecznych po 1989 roku zostało przerwane tragicznymi wydarzeniami w Gdańsku. Na scenie WOŚP śmiertelnie ranny został prezydent miasta Paweł Adamowicz. Wtedy postanowiliśmy: dokończmy finał w kolejną niedzielę, pokonajmy wspólnie zło. Ta idea jest wciąż aktualna, szczególnie po tragicznych miesiącach, jakie przyniosła całemu światu pandemia koronawirusa. Ponownie zagraliśmy #JedenDzieńDłużej po to, aby dobro zwyciężyło.

Zobacz wideo Jaki jest cel zbiórki 29. Finału WOŚP?

W ramach #JedenDzieńDłużej udało się zebrać ponad 69 tys. zł dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

29. Finał WOŚP za nami. Dzięki hojności darczyńców i pracy całego sztabu udało się zebrać 24 626 924 zł. To jednak tylko ułamek pomocy, bowiem deklarowana kwota to 127 495 626 zł, co oznacza, że znów może paść rekord. W tym roku celem zbiórki jest wsparcie oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. 

W niedzielę jako całe społeczeństwo pokazaliśmy, jak wiele dobrego możemy zdziałać, gdy tylko robimy to wspólnie. Choć w tym roku wszyscy mierzymy się z epidemią koronawirusa, suma, która już znalazła się na koncie WOŚP, udowadnia, że solidarność i troska o innych to wartości, o których nie zapominamy nawet w czasie różnych kryzysów. 

Świadczy o tym również kwota, którą już udało się zebrać w czasie akcji Gazeta.pl #JedenDzieńDłużej. Dzięki licytacjom oraz zbiórce prowadzonej na Facebooku na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy trafi co najmniej 69 276 zł! (Kwota na godz. 22:45).

To wszystko nie byłoby oczywiście możliwe bez udziału naszych czytelników. Dziękujemy, że byliście z nami podczas 29. Finału WOŚP, i że graliście z nami jeden #JedenDzieńDłużej. Choć pisaniem zajmujemy się na co dzień, to trudno w tym momencie ubrać w słowa naszą wdzięczność.

Pełną listę aukcji dla WOŚP można znaleźć poniżej (zakończą się we wtorek o północy):

Więcej o: