Łódź. Ukradli puszkę z datkami na WOŚP. "Jeden wszedł do sklepu, drugi czekał przy drzwiach"

Łódzcy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy z jednego ze sklepów ukradli puszkę z datkami na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. W poniedziałek obaj usłyszą zarzuty kradzieży, za co mogą trafić do więzienia na nawet osiem lat.

Funkcjonariusze z Łodzi przekazali, że do zdarzenia doszło w niedzielę około godziny 13 w sklepie przy ulicy Wędkarskiej. - Sprawca wykorzystał dosłownie chwilę nieuwagi ekspedientki, zabrał stojącą na ladzie puszkę i uciekł - powiedziała mł. insp. Joanna Kącka, cytowana przez TVN24.

Łódź. Policja zatrzymała złodziei, zdążyli wydać skradzione pieniądze

W niedzielny wieczór mundurowi za pośrednictwem oficjalnego konta na Facebooku łódzkiej policji przekazali, że zatrzymano dwóch mężczyzn mających bezpośredni związek z kradzieżą. "Jeden z nich wszedł do sklepu przy ul. Wędkarskiej w Łodzi i zabrał stojącą na ladzie puszkę z datkami. Drugi czekał przy drzwiach" - relacjonują mundurowi.

Złodziejami okazali się 29-latek i 33-latek. W poniedziałek obaj mają usłyszeć zarzuty w sprawie zuchwalej kradzieży, za którą grozi im do 8 lat więzienia. Zatrzymani byli już w przeszłości notowani. Mundurowym udało się również znaleźć porzuconą puszkę - niestety pieniądze, które zostały wraz z nią skradzione, sprawcy zdążyli już wydać. Nie podano, jaka dokładnie była to kwota.

WOŚP podsumował niedzielne liczenie pieniędzy

Tegoroczna edycja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pod hasłem "Finał z głową" zbiera środki na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Laryngologia jest głównym celem Finału WOŚP po raz drugi. Zgromadzone środki mają zostać przeznaczone m.in. na zakup specjalistycznego wyposażenia laryngologicznych sal operacyjnych.

Tuż po północy fundacja poinformowała, że bieżące liczenie wykazało kwotę zebranych środków w wysokości 127 495 626 zł. W poprzednich 28 edycjach fundacja zebrała i przeznaczyła na zakup sprzętów medycznych i innych środków wsparcia systemu ochrony zdrowia ponad miliard złotych.

Zobacz wideo Jak wygląda 29. Finał WOŚP zza kulis?
Więcej o: