Pogoda na dziś - poniedziałek 1 lutego. Początek miesiąca bez opadów i z dużym rozpogodzeniem

Pogoda na dziś - poniedziałek 1 lutego. Synoptycy zapowiadają duże przejaśnienia w całej Polsce. W porównaniu do weekendu, we znaki nie będą dawać się silne porywy wiatru.
Zobacz wideo O co chodzi z ciśnieniem atmosferycznym?

W poniedziałek w żadnym regionie nie pojawią się opady deszczu. Przez cały dzień temperatura będzie utrzymywać się poniżej 0 stopni.

Temperatura. Dziś maksymalnie od -1 do -5 stopni

Najniższa temperatura, -5 stopni, prognozowana jest w Białymstoku. Jeden stopień cieplej będzie w województwach łódzkim, dolnośląskim, opolskim i śląskim. -3 stopnie pokażą termometry w Warszawie i Krakowie. Do maksymalnie -2 stopni w ciągu dnia czeka mieszkańców województwa lubelskiego, warmińsko-mazurskiego, kujawsko-pomorskiego i pomorskiego. W Szczecinie, Poznaniu, Zielonej Górze, Kielcach i Rzeszowie będzie -1 stopień. W nocy temperatura spadnie do -3 stopni na północy oraz -10 stopni na wschodzie i południu kraju.

Pogoda na dziś - poniedziałek 1 lutego.Pogoda na dziś - poniedziałek 1 lutego. gazeta.pl

Opady. Zachmurzenia tylko w południowej Polsce

Synoptycy prognozują duże rozpogodzenia w całym kraju. Więcej chmur pojawi się jedynie w województwach podkarpackim, małopolskim, śląskim i łódzkim. Wieczorem chmurzyć się będzie także na wybrzeżu. Na poniedziałek nie są zapowiadane jakiekolwiek opady. Deszcz ze śniegiem pojawi się dopiero w nocy z poniedziałku na wtorek w zachodnich powiatach województwa zachodniopomorskiego. Wiatr słaby do maksymalnie 30-40 kilometrów na godzinę.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.

Więcej o: