Warmińsko-Mazurskie. Śmierć 13-latki z domu dziecka. Wszczęto postępowanie ws. nieudzielenia pomocy

Sąd Rejonowy w Nowym Mieście Lubawskim wszczął postępowanie w sprawie nieudzielenia pomocy 13-letniej wychowance domu dziecka w Pacółtowie (woj. warmińsko-mazurskie). Ciało nastolatki, która uciekła z placówki, dzień później znaleziono w strumyku. Wstępne śledztwo wykazało, że powodem śmierci było wychłodzenie.

W pierwszym etapie dochodzenie sąd wysłuchał w tej sprawie dwóch nastolatków w wieku 13 i 16 lat. Do czasu prawomocnego zakończenia postępowania, obaj zostali umieszczeniu w młodzieżowych ośrodkach wychowawczych - informuje RMF FM.

Do wypadku doszło na drodze powiatowej prowadzącej do Gruczna Troszyn. Nie żyje kierowca samochodu, który zderzył się z pociągiem

Warmińsko-Mazurskie. Przesłuchania trzech nastolatków

W toku postępowania analizowane będą również powiązania z tą sprawą kolejnego z nastolatków w wieku 15 lat, którego sąd chce wysłuchać w pierwszych dniach lutego. Rzecznik do tej pory nie przekazał żadnych informacji na temat zachowania nastolatków w dniu, w którym znaleziono ciało 13-latki.

Wszelkie postępowania w sprawie nieletnich, tak jak w tym przypadku, odbywają się z całkowitym wyłączeniem jawności. Wiadomo jedynie tyle, że wysłuchiwani chłopcy pochodzą z Nowego Miasta Lubawskiego i Kurzętnika.

Warmińsko-Mazurskie. Wykluczono udział osób trzecich

8 stycznia we wsi Kurzętnik, znajdującej się ponad 50 kilometrów od Pacółtowa znaleziono ciało 13-latki. Ustalono, że dzień wcześniej nastolatka uciekła z domu dziecka w Pacółtowie, natomiast na jej ciało natknął się przypadkowy przechodzień. Od początku jako przyczynę śmierci wykluczono utonięcie. Nie znaleziono również śladów, które mogłyby wskazywać na udział osób trzecich.

Dworzec kolejowy Ruda Chebzie Ruda Śląska. Pasażerka pociągu zobaczyła gwałt przez okno

Ze wstępnej opinii biegłego wynika, że najbardziej prawdopodobną przyczyną śmierci 13-latki mogło być wychłodzenie organizmu. Istotnym elementem śledztwa ma być znajdujący się nieopodal miejsca znalezienia zwłok dziewczyny pustostan, w którym często spotykała się okoliczna młodzież.

Zobacz wideo Tak nie wolno morsować! Artur Szpilka dał zły przykład
Więcej o: