29. finał WOŚP. W Warszawie darmowa komunikacja dla wolontariuszy. Na licytacji megafon Trzaskowskiego

29. finał WOŚP odbędzie się w niedzielę 31 stycznia. Z tej okazji wolontariusze w Warszawie będą mogli za darmo przemieszczać się za pomocą komunikacji miejskiej w pierwszej strefie biletowej. Władze stolicy i miejskich spółek przekazały na licytacje wiele ciekawych atrakcji i przedmiotów m.in. megafon z kampanii Rafała Trzaskowskiego, autobus Solaris U18 czy przejażdżkę tramwajem-kabrioletem z 1940 roku.
Zobacz wideo WOŚP pomaga dzieciom. Jaki sprzęt dla szpitali kupuje?

29. finał WOŚP już w niedzielę! Środki zebrane w tym roku zostaną przekazane na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. 

Wolontariusze w Warszawie będą mogli łatwiej się przemieszczać, dzięki darmowej komunikacji miejskiej.

31 stycznia kwestujący wolontariusze WOŚP będą mogli bezpłatnie korzystać z Warszawskiego Transportu Publicznego w 1 strefie.

- poinformował Rafał Trzaskowski na Twitterze.

Tym razem w Warszawie z powodu pandemii koronawirusa nie będzie tradycyjnego miasteczka WOŚP. Za to przed Pałacem Kultury i Nauki na placu Defilad powstało studio, do którego będą mogli wejść jedynie zaproszeni goście, po spełnieniu wymaganych warunków, dotyczących reżimu sanitarnego.

Katarina Barley, Mika UrbaniakAkcja #JedenDzieńDłużej nabiera rozpędu! Dołączają kolejne znane osobistości

29. finał WOŚP w Warszawie. Na aukcjach m.in. własny autobus i przejazd SKM

Władze miasta przygotowały na ten wyjątkowy dzień wiele atrakcji. Prezydent Warszawy przekazał na licytację megafon, z którego korzystał podczas kampanii prezydenckiej. "Był ze mną w upalnych Mikołajkach, ulewnym Ciechocinku i wielu innych miejscach. To megafon, który stał się symbolem mojej kampanii prezydenckiej. Zapraszam do licytacji!" - zachęcał na Twitterze. Aktualna cena megafonu na godzinę 22:30 w sobotę wieczorem wynosiła 9,1 tys. zł.

Aukcje WOŚP. Samochody, kolacje, spotkania. Najciekawsze licytacje od znanych osóbAukcje WOŚP. Samochody, kolacje. Najciekawsze licytacje od znanych osób

To nie koniec atrakcji od władz Warszawy. Zastępca prezydenta Michał Olszewski oraz dziennikarka kulinarna Sylwia Majcher, zwycięzcom licytacji pokażą, jak gotować w duchu "zero waste". Chodzi o ograniczenie marnowania żywności. 

Warszawa dołączyła do WOŚP. Romantyczna randka z przejażdżką gratis

Prawdziwą gratkę dla miłośników stolicy i motoryzacji przygotowały miejskie przedsiębiorstwa. Wśród perełek, które przekazano na licytację, można znaleźć przekazany przez MZA autobus nr tab. 8221 - Solaris U18. Jego cena na godzinę 22:30 w sobotę to 20,1 tys. zł.

Tramwaje Warszawskie oferują z kolei 3-godzinny przejazd unikatowym, tramwajowym wagonem kabrioletem, którego historia sięga aż 1940 roku. "Romantyczna randka połączona z wieczorną przejażdżką po Warszawie, a może rodzinne zwiedzanie stolicy? Jedyne ograniczenia to wyobraźnia oraz… tory tramwajowe" - czytamy na stronie UM. Na godzinę 22:30 w sobotę kwota licytacji sięgała 1,3 tys. zł.

Z kolei Zarząd Transportu Miejskiego na aukcję przekazał dzień w ZTM, dzięki czemu będzie można zobaczyć, ZTM wygląda od kuchni. Wśród atrakcji m.in. wizyta w centrali ruchu, węźle Młociny, w działach zajmujących się przygotowywaniem rozkładów jazdy. Aukcja w sobotę do godziny 22:30 osiągnęła wysokość 1,5 tys. zł. 

Szybka Kolej Miejska zaoferowała przejazd w kabinie maszynisty pociągu SKM połączone ze zwiedzaniem stacji techniczno-postojowej na Odolanach. Trasę będzie mógł wybrać zwycięzca aukcji. 4,5 tys. zł - taka była najwyższa oferta na godzinę 22:30 w sobotę.

To nie wszystko - Warszawa przewidziała jeszcze wiele bardzo ciekawych licytacji. Pełną listę warszawskich licytacji można znaleźć tutaj >>>

Licytować można też na aukcjach w innych miastach Polski. Szczegóły na stronach WOŚP i lokalnych samorządów.

#JedenDzieńDłużej. Pozostałe aukcje Gazeta.pl dla WOŚP:

Więcej o: