Anna Dymna o tym, co jest najważniejsze w WOŚP: Każdy człowiek może znaleźć w sobie iskrę dobroci

Anna Dymna, aktorka i szefowa Fundacji "Mimo Wszystko", w rozmowie z Jackiem Gądkiem opisała swoje wspomnienia, dokonania i plany związane z WOŚP. - Nie było dobra lepszego i dobra gorszego - mówi o początkach akcji. - Jurek Owsiak dał szansę młodym ludziom, na których nikt nie liczył - dodaje.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w niedzielę 31 stycznia zagra po raz 29. Jedno z największych dobroczynnych przedsięwzięć w Polsce wyglądać będzie jednak inaczej, niż zazwyczaj. Powodem jest epidemia COVID-19. 

WOŚP w Olsztynie 29. finał WOŚP już w ten weekend. Gdzie szukać puszek stacjonarnych?

Anna Dymna wspiera WOŚP, chociaż nie będzie mogła kwestować

W akcji WOŚP udział zadeklarowała Anna Dymna, aktorka, szefowa fundacji "Mimo Wszystko". - Od wielu lat z moimi podopiecznymi z Radwanowic zbieraliśmy się na rynku, przechodziliśmy przez Sukiennice, a na rynku czekali na nas ludzie sprzedający w kramach. Mieli dla nas już pieniądze - wyjaśniła w rozmowie z Jackiem Gądkiem.

- W tym roku nie kwestujemy, moi podopieczni są izolowani od marca - przyznała. Wyjaśniła, że czeka na szczepienie. 

Aktorka zapewniła też, że wsparła tegoroczną aukcję WOŚP, przekazując na licytację sukienkę, "która przynosi szczęście". 

Czytaj też: Anna Dymna: Słyszę pytania "mądrych" ludzi, po co "wydaję pieniądze na debili?" Ale czy mam przestać pomagać przez takie gadanie?

WOŚP. Anna Dymna o tym, co jest najważniejszego w akcji

Rozmówczyni Gazeta.pl wyjawiła też, za co najbardziej ceni Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. - Najważniejsze jest to, że tego dnia każdy człowiek może znaleźć w sobie iskrę dobroci - stwierdziła Anna Dymna. Wyjaśniła też, że zna wiele osób, które dzięki sprzętowi zakupionemu przez WOŚP uzyskały pomoc w poprawie stanu zdrowia

Jurek Owsiak podczas ogłoszenia wyników 28. Finału WOŚP. Warszawa, 8 marca 2020 Jurek Owsiak wycofuje się z #Hot16Challenge2 i krytykuje rząd

Więcej o:

Polecane dla Ciebie