Strajk Kobiet. "Jesteście gorsi niż rozwodniony aperol". Nowa wersja ośmiu gwiazdek. Transparenty na protestach

W całej Polsce odbywają się protesty w związku z opublikowaniem decyzji Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji. Strajkującym towarzyszą transparenty z hasłami odnoszącymi się do sprawy i obecnej sytuacji w Polsce.

W ostatnich dniach w wielu miastach Polski odbywają się spontaniczne marsze w związku z opublikowaniem w Dzienniku Ustaw wyroku Trybunału Konstytucyjnego, który niemal całkowicie zakazuje aborcji. 

Zobacz wideo Strajk Kobiet na rondzie Dmowskiego. "To sądny dzień"

Strajk Kobiet. "Jeszcze Polska nie zginęła", "Łapy precz od naszych córek" 

Podobnie jak miało to miejsce podczas październikowo-listopadowych manifestacji, również tym razem demonstrantom towarzyszą transparenty, na których w różny sposób wyrażane jest niezadowolenie z decyzji Trybunału Konstytucyjnego i rządu PiS. Ludzie wymyślają coraz to nowe hasła i grafiki. Często pojawia się osiem gwiazdek - jedno z głównych haseł protestów - w różnych wersjach, tym razem np. z ośmioma kotami.

Więcej transparentów w galerii na górze artykułu i w postach poniżej.

Pojawiają się takie hasła, jak chociażby "Jeszcze Polka nie zginęła", "To nie jest Trybunał, to nie jest wyrok", "Prawa kobiet prawami człowieka". 

 

Protestujący w Koszalinie ustawili banery pod siedzibą PiS. Wśród nich znajdziemy m.in. hasło: "Gdzie mnie z tema ręcoma". Na banerach pojawiają się także rymowanki z jasnym przesłaniem: "Na górze róże, na dole materace, oddajcie mi prawa, nieludzkie pajace" lub: "Popatrz na mnie, w oczy prosto jestem Twoją MATKĄ, SIOSTRĄ, jestem Twoją ŻONĄ, CÓRKĄ, stoję z głową podniesioną. Milion nas tak teraz stoi, żadna z nas się już nie boi". 

Wiele transparentów skierowanych jest w kierunku prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Strajkujące kobiety są wspierane przez mężczyzn. W związku z tym na transparentach widoczne są np. słowa "Łapy precz od naszych córek". 

 

Pokażmy razem, jak "dość!" mówią duże i mniejsze miasta - zachęcamy do podzielenia się z nami zdjęciami z protestów - zostaną pokazane na łamach Gazeta.pl. Zdjęcia można wysyłać na adres: redakcjagazetapl@agora.pl. 

Więcej o: