Akcja Gazeta.pl dla WOŚP #JedenDzieńDłużej. Dołączają wiceszefowa PE Katarina Barley i wokalistka Mika Urbaniak

Siema! Gazeta.pl gra #JedenDzieńDłużej dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Trwające od kilku dni licytacje cieszą się coraz większym zainteresowaniem, a do akcji dołączają kolejne znane osoby. Wiceprzewodnicząca Parlamentu Europejskiego Katarina Barley przekazała na aukcję statuetkę berlińskiego Niedźwiadka Wolności, a wokalistka Mika Urbaniak namalowany przez siebie obraz zatytułowany "Pasja".

Akcja Gazeta.pl dla WOŚP narodziła się w 2019 roku i nie był to szczęśliwy czas. 27. Finał Wielkiej Orkiestry był pierwszym, któremu do późnych godzin nocnych nie towarzyszyły uśmiech i duma z dzieła, jakim jest pomoc dzieciom czy osobom starszym. Święto dobra, święto Polaków, jedno z najwspanialszych wydarzeń społecznych po 1989 roku zostało przerwane tragicznymi wydarzeniami w Gdańsku. Na scenie WOŚP śmiertelnie ranny został prezydent miasta Paweł Adamowicz.

Wtedy postanowiliśmy: dokończmy finał w kolejną niedzielę, pokonajmy wspólnie zło. Ta idea jest wciąż aktualna, szczególnie po tragicznych miesiącach, jakie przyniosła całemu światu pandemia Covid-19. Zagrajmy znów #JedenDzieńDłużej po to, aby dobro zwyciężyło. Chcemy, by święto, które każdego roku obchodzimy wraz z WOŚP nie kończyło się. I dlatego prosimy: róbmy to jeszcze raz, jeszcze jeden dzień dłużej. I do końca świata. Aukcje już trwają! Zebrane pieniądze trafią do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku WOŚP gra dla dziecięcych oddziałów laryngologii i otolaryngologii.

Berliński Niedźwiadek Wolności od Katariny Barley

Do naszej rozpoczętej przed kilkoma dniami akcji dołączyła wiceprzewodnicząca Parlamentu Europejskiego Katarina Barley, która przekazała statuetkę berlińskiego Niedźwiadka Wolności wraz z osobistą, pisemną dedykacją dla Zwycięzcy. 

Statuetka berlińskiego Niedźwiadka Wolności od wiceprzewodniczącej PE Katariny Barley. Weź udział w licytacji >>>

Figurka przekazana przez Katarinę BarleyFigurka przekazana przez Katarinę Barley biuro Parlamentu Europejskiego


"Figurka w ciekawy sposób łączy symbolikę amerykańskiej Statui Wolności z sympatyczną postacią zwierzęcia herbowego niemieckiej stolicy.

Nie wiemy, czy ów ceramiczny miś z pochodnią, okryty szlachetną zielonkawą patyną, przyświeca nowej epoce relacji transatlantyckich. Na pewno jednak będzie idealną pamiątką dla wszystkich miłośników wolności i demokracji" - komentuje Leszek Gaś, szef biura Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu.

Katarina Barley jest niemiecką prawniczką. Pełniła funkcje m.in. minister ds. rodziny, osób starszych, kobiet i młodzieży, minister pracy oraz minister sprawiedliwości Niemiec. W maju 2019 r., startując z listy Socjaldemokratycznej Partii Niemiec, uzyskała mandat eurodeputowanej. Od lipca 2019 r. pełni funkcję wiceprzewodniczącej Parlamentu Europejskiego.

Obraz "Pasja" od Miki Urbaniak

Wokalistka, a obecnie również malarka Mika Urbaniak przekazała specjalnie na naszą aukcję swój obraz zatytułowany "Pasja" o wymiarach 70/90 cm.

Obraz "Pasja" od Miki Urbaniak. Weź udział w licytacji >>>

Obraz 'Pasja' Miki UrbaniakObraz 'Pasja' Miki Urbaniak fot. Mika Urbaniak

Mika Urbaniak urodziła się w Nowym Jorku, pierwszą piosenkę napisała w wieku 11 lat. Sporą popularność przyniosła jej współpraca z producentem muzycznym Andrzejem Smolikiem. Debiutancki solowy album Miki Urbaniak zatytułowany "Closer" ukazał się w 2009 r. Do tej pory wydała także trzy inne płyty - "Follow You", "Once in a Lifetime" i "Art Pop" (wspólnie z Victorem Daviesem).

"Jestem kreatywną artystką wyrażającą się za pomocą głosu, tekstów piosenek, kompozycji piosenek, produkcji piosenek, pisania, fotografii, aktorstwa, tańca i makijażu" - tak pisze o sobie Mika Urbaniak. Od niedawna do tej listy można dopisać malarstwo - wokalistka odkryła w sobie pasję do tworzenia obrazów.

Mika Urbaniak prywatnie jest córką Urszuli Dudziak i Michała Urbaniaka.

#JedenDzieńDłużej. Gazeta.pl dla WOŚP

Jednym z elementów akcji jest też wirtualna skarbonka na Facebooku. Zachęcamy do dorzucenia się. Nasz wspólny cel to 20 tys. zł!

#JedenDzieńDłużej. Pozostałe aukcje Gazeta.pl dla WOŚP:

Zobacz wideo Bovska przekazuje na licytację lekcję śpiewu, pisania tekstów lub... rysunku #JedenDzieńDłużej
Więcej o: