Ma這polska. Katastrofa budowlana w szkole, rusztowania run窸y na robotnik闚. Wezwano 鄉ig這wce LPR

Podczas wykonywania prac budowlanych w szkole podstawowej w miejscowo軼i 真rowa (wojew鏚ztwo ma這polskie) rusztowania run窸y na robotnik闚. Siedem os鏏 zosta這 rannych, w tym dwie ci篹ko - na miejsce wezwano 鄉ig這wce LPR. Podczas zdarzenia w szkole nie by這 ju 瘸dnych dzieci.

Do zdarzenia doszło w piątek w godzinach popołudniowych na budowie sali gimnastycznej w szkole podstawowej w Żurowej. Jak informuje RMF FM, rusztowania runęły na pracujących na miejscu robotników. "Nad nowo wybudowaną salą gimnastyczną wylewany był betonowy strop. Rusztowania nie wytrzymały tego ciężaru i runęły, przygniatając pracowników budowlanych" - opisuje radio. W efekcie zawalił się strop hali, a robotnicy spadli z około 10 metrów.

Żurowa. Katastrofa budowlana w szkole, na robotników runęły rusztowania

W wyniku katastrofy budowlanej rannych zostało siedmiu robotników. Dwóch z nich ma ciężkie obrażenia - zostali przetransportowani do szpitali w Krakowie i Rzeszowie śmigłowcami Lotniczego pogotowia Ratunkowego, które wezwano na miejsce. 

- Jeden z mężczyzn ma podejrzenie urazu kręgosłupa i klatki piersiowej, drugi twarzoczaszki oraz urazy i złamania wielonarządowe. Pogotowie wezwał jeden z uczestników tej katastrofy budowlanej, który nie odniósł poważniejszych obrażeń - powiedział w rozmowie z RDN Małopolska Krzysztof Krzemień, rzecznik PSRP w Tarnowie.

Na miejscu wezwano inspekcję budowlaną i inspekcję pracy. Pracujący na miejscu strażacy przeszukują gruzowisko - najprawdopodobniej jednak na terenie hali nie znajdował się nikt poza robotnikami. Jest pewne, że w momencie wypadku w szkole podstawowej nie było już żadnych dzieci.

Zdjęcie z miejsca zdarzenia pokazała Ochotnicza Straż Pożarna KSRG Żurowa:

Wi璚ej o: