29. finał WOŚP już w ten weekend. Gdzie szukać puszek stacjonarnych? W Polsce jest ich niemal 7 tys.

Już w najbliższą niedzielę, 31 stycznia, odbędzie się 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W 2021 roku Fundacja będzie zbierać na zakup sprzętu dla dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Z powodu epidemii termin finału oraz sam jego przebieg musiały zostać zmienione. Gdzie w Polsce będzie można szukać stacjonarnych puszek WOŚP?
Zobacz wideo Tak Anna Dymna wspiera tegoroczny finał WOŚP?

Od lat najbardziej popularnym sposobem wsparcia zbiórki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy było wrzucenie datku do puszki wolontariuszy, którzy licznie pojawiali się w wielu miastach w Polsce i na świecie. Epidemia koronawirusa zmieniła termin 29. finału WOŚP, który odbywa się nieco później, niż w ubiegłych latach, ale też sam sposób kwestowania.

29. Finał WOŚP. Gdzie znaleźć sztabową puszkę stacjonarną?

WOŚP uruchomiła już "wirtualne puszki", dzięki którym kwestujący wolontariusze mogą już wcześniej zbierać datki przez internet. Niektórzy wolontariusze 31 stycznia wyjdą też na ulice z identyfikatorami, tekturowymi puszkami i naklejkami w kształcie czerwonych serduszek. Można skorzystać też z tak zwanych sztabowych puszek stacjonarnych, których w całej Polsce jest 6956.

Dokładne lokalizacje można znaleźć na stronie wosp.org.pl/znajdz-najblizsza-puszke. Wystarczy wybrać województwo oraz wpisać miejscowość i kod pocztowy. Można skorzystać też z interaktywnej mapy i sprawdzić najbardziej dogodne lokalizacje. Stacjonarne puszki sztabowe można wyszukać także w Stanach Zjednoczonych, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Szwecji czy Australii.

Cyberpunk 2077Limitowana edycja kolekcjonerska Cyberpunk 2077 [AUKCJA GAZETA.PL DLA WOŚP]

29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się w niedzielę 31 stycznia. Celem tegorocznej kwesty jest zbiórka pieniędzy na pomoc dla oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Zgodnie z zapowiedziami, Fundacja WOŚP chce kupić takie sprzęty, jak: 

 • aparaty USG i RTG,
 • zestawy endoskopów laryngologicznych,
 • endoskopy giętkie,
 • zestawy endoskopów sztywnych do oceny górnych dróg oddechowych,
 • egzoskopy,
 • lasery diodowe,
 • koblatory do operacji migdałków,
 • nawigacje optyczne otolaryngologiczne,
 • kardiomonitory,
 • lampy czołowe,
 • lampy operacyjne,
 • polisomnografie do diagnostyki bezdechu sennego.

- Te nowoczesne i bardzo specjalistyczne urządzenia w chwili obecnej są niezbędne w nowoczesnej chirurgii laryngologicznej. Stanowią zazwyczaj podstawowe wyposażenie laryngologicznych sal operacyjnych. Praca bez możliwości korzystania z takich sprzętów może powodować wzrost ryzyka powikłań. Wydłużanie zabiegów bezpośrednio wpływa na proces leczenia i rekonwalescencji u małych pacjentów - powiedział Tomasz Grochowski z Centrum Zdrowia Dziecka

Aukcje WOŚP. Samochody, kolacje, spotkania. Najciekawsze licytacje od znanych osóbAukcje WOŚP. Samochody, kolacje. Najciekawsze licytacje od znanych osób

Więcej o: