Pogoda na dziś - piątek 29 stycznia. Intensywne opady i ostrzeżenia przed gołoledzią dla 6 województw

Pogoda na dziś - piątek 29 stycznia. W większości kraju synoptycy zapowiadają spore zachmurzenie. Dodatkowo po południu, od zachodu zacznie naciągać front, który przyniesie ze sobą opady deszczu ze śniegiem.
Zobacz wideo 30 procent powierzchni kraju poddane ochronie do 2030 roku. Czy unijny cel jest realny?

Mieszkańcy wschodniej i południowej Polski, a także wybrzeża muszą liczyć się z umiarkowanymi porywami wiatru. Dla części województw wydano też ostrzeżenia meteorologiczne.

Temperatura. Dziś maksymalnie od -2 do 2 stopni

Najniższa temperatura, do -2 stopni, zapowiadana jest w Lublinie. -1 stopnień pokażą termometry w województwach podlaskim, łódzkim i świętokrzyskim. W Olsztynie, Warszawie, Rzeszowie, Zielonej Górze, Poznaniu i Bydgoszczy będzie 0 stopni. Jeden stopień więcej prognozowany jest w województwach śląskim, opolskim i zachodniopomorskim. Najcieplejszy dzień czeka mieszkańców Gdańska, Wrocławia i Krakowa - tam do maksymalnie 2 stopni w ciągu dnia.

Pogoda na dziś - piątek 29 stycznia.Pogoda na dziś - piątek 29 stycznia. gazeta.pl

Opady. Deszcz ze śniegiem pojawi się niemal w całym kraju

W większości kraju utrzymywać się będzie zachmurzenie umiarkowane i duże. Największe szanse na rozpogodzenia, głównie w pierwszej części dnia, mają mieszkańcy południowej Polski. Deszcz ze śniegiem zapowiadany jest rano w województwach warmińsko-mazurskim, podlaskim, mazowieckim, podkarpackim i małopolskim. Po południu, od zachodu naciągnie deszczowy front, który do końca dnia obejmie województwa zachodniopomorskie, lubuskie, wielkopolskie, dolnośląskie, opolskie, śląskie, łódzkie, małopolskie, podkarpackie, świętokrzyskie i lubelskie. Wiatr słaby na zachodzie kraju, na wybrzeżu i w całej wschodniej oraz południowej Polsce może wiać w porywach do 50 kilometrów na godzinę.

Ostrzeżenia meteorologiczne. Alerty dla sześciu województw

Synoptycy IMGW wydali ostrzeżenia pierwszego stopnia dla całego województwa łódzkiego i śląskiego oraz części powiatów województwa lubuskiego, wielkopolskiego, świętokrzyskiego i małopolskiego. Do około godziny 9:00 mogą pojawiać się tam utrudnienia wywołane przez gołoledź.

Zima (zdjęcie ilustracyjne)Pogoda długoterminowa na luty. IMGW zapowiada kolejne fale mrozu

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.

Więcej o: