Kiedy powrót do szkół dzieci z klas 4-8? Szkoły pozostaną dla nich zamknięte do 14 lutego

W czwartek rząd przedstawił zakres obostrzeń, które będą obowiązywały w Polsce od poniedziałku 1 lutego. Minister zdrowia Adam Niedzielski przekazał, że większość z dotychczasowych restrykcji pozostaje bez zmian.
Zobacz wideo Przedsiębiorcy czekają na decyzję ws. obostrzeń. „Plotki przerażają”

Po feriach zimowych, od 18 stycznia, do stacjonarnej nauki w szkołach wrócili uczniowie klas I-III szkół podstawowych oraz dzieci uczące się w szkołach specjalnych. Uczniowie klas IV-VIII podstawówek oraz szkół średnich kontynuują naukę zdalną - zgodnie z informacją podaną przez ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, taki podział utrzyma się co najmniej do 14 lutego.

- Przyjęliśmy podejście ostrożne, konserwatywne. Jak państwo wiecie, tuż przed otworzeniem szkół w poprzednim tygodniu dokonaliśmy badania przesiewowego wśród nauczycieli klas I-III szkół podstawowych. Stwierdziliśmy tam 2 proc. udział aktywnych zakażeń. Takie same działania podejmiemy w drugim tygodniu lutego. Wtedy podejmiemy decyzję opartej o wiedzy, jak rozprzestrzenia się koronawirus przy funkcjonowaniu szkoły - dodał minister zdrowia.

Minister Przemysław Czarnek: Dyrektorzy szkół mogą organizować stacjonarne konsultacje dla maturzystów i ósmoklasistów

Dzień wcześniej Przemysław Czarnek podsumował naukę zdalną i stacjonarną dzieci po feriach. Minister nauki i edukacji przypomniał, że dyrektorzy szkół mogą organizować dla maturzystów i ósmoklasistów stacjonarne konsultacje indywidualne. Mają być one prowadzone w małych grupach i z zachowaniem reżimu sanitarnego. To ma pomóc uczniom lepiej przygotować się do egzaminów. Szkoły, poza konsultacjami, mogą przeprowadzać na terenie szkół olimpiady czy zajęcia praktyczne.

Czarnek zmienia rozporządzenie ws. nauki zdalnej. Czarnek zmienia rozporządzenie ws. nauki zdalnej. "Próby nadużyć"

Więcej o: