Pogoda na dziś - czwartek 28 stycznia. Deszcz ze śniegiem zapowiadany w całym kraju

Pogoda na dziś - czwartek 28 stycznia. Synoptycy prognozują na dziś spore zachmurzenie. Większe przejaśnienia pojawią się głównie w centralnej i północnej Polsce.
Zobacz wideo Aplikacje do sprawdzania pogody

W całym kraju należy spodziewać się opadów deszczu ze śniegiem. Najwcześniej pojawią się one na zachodzie. Wieczorem padać będzie już tylko na południu i wschodnich krańcach Polski.

Temperatura. Dziś maksymalnie od 0 do 4 stopni

Najniższa temperatura, 0 stopni, zapowiadana jest w województwach warmińsko-mazurskim, podlaskim, lubelskim i podkarpackim. 1 stopień pokażą termometry w Warszawie, Łodzi i Kielcach. 2 stopnie będą natomiast w Gdańsku, Szczecinie, Bydgoszczy i Katowicach. W województwach wielkopolskim, opolskim i małopolskim prognozowane są 3 stopnie. Najcieplejszy dzień czeka mieszkańców Zielonej Góry i Wrocławia. Tam będzie do maksymalnie 4 stopni w ciągu dnia.

Pogoda na dziś - czwartek 28 stycznia.Pogoda na dziś - czwartek 28 stycznia. gazeta.pl

Opady. Deszcz ze śniegiem w całym kraju

Największe zachmurzenie utrzymywać się będzie w zachodniej i południowej Polsce. W pozostałych regionach są szanse na większe rozpogodzenia. W całym kraju natomiast zapowiadany jest deszcz ze śniegiem. Rano padać zacznie w północno-zachodniej części kraju. Z czasem deszczowy front zacznie przesuwać się nad centralne, wschodnie i południowe regiony. Wiatr na ogół słaby, jedynie w województwach zachodniopomorskim, pomorskim, warmińsko-mazurskim, mazowieckim, świętokrzyskim, małopolskim, śląskim, opolskim i dolnośląskim synoptycy spodziewają się umiarkowanych porywów, które mogą dochodzić do 45-50 kilometrów na godzinę.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.

Premier Mateusz MorawieckiW czwartek konferencja rządu ws. obostrzeń. Onet: Pełne otwarcie galerii handlowych

Więcej o: