Niedziele handlowe 2021. Czy 7 lutego to niedziela handlowa?

Niedziele handlowe 2021. Czy 7 lutego jest niedziela handlowa? Gdzie zrobisz zakupy w tym dniu? Kiedy jest następna niedziele handlowa?

Niedziele handlowe 2021. Czy 7 lutego to niedziela handlowa?

7 lutego 2021, zgodnie z obowiązującą ustawą o zakazie handlu, nie jest niedzielą handlową. Oznacza to, że wszystkie sklepy wielkopowierzchniowe będą w tym dniu nieczynne dla klientów. Zakupy będzie jednak można zrobić w punktach, które ustawodawca zawarł na liście wyjątków. Znajdziemy wśród nich m.in. placówki pocztowe, sklepy na stacjach benzynowych, kwiaciarnie czy osiedlowe sklepiki, które zdecydują się otworzyć ich właściciele. 

Osoby, które preferują zakupy w dużych dyskontach, w najbliższą niedzielę nie będą mogły wybrać się do ulubionych sklepów. Od poniedziałku 1 lutego nie obowiązują już godziny dla seniorów. 

Galeria handlowaGalerie zamknięte do końca stycznia. Przedsiębiorcy stracą dodatkowe 2 mld zł

Niedziele handlowe 2021. Kiedy następna niedziela handlowa?

Osoby, które z niecierpliwością oczekują kolejnej niedzieli handlowej, będą musiały poczekać do marca. Kolejna niedziela z handlem przypada dopiero 28 marca - poprzedza Święta Wielkanocne. 

Niedziele handlowe 2021 - kalendarz. W które niedziele zrobimy zakupy?Niedziele handlowe 2021 - kalendarz. W które niedziele zrobimy zakupy?

Niedziela handlowa: jakie obostrzenia obowiązują?

Handel jest jedną z najbardziej dotkniętych przez epidemię koronawirusa gałęzi gospodarki. Na każdym kroku widać problemy lokalnych handlowców, ale także coraz częściej mówi się o kłopotach dużych sieci czy galerii handlowych, które przez wiele tygodni pozostawały zamknięte. Niemniej jednak powoli przywraca się "normalność" w handlu. Otwierane są kolejne sklepy. Ponadto klienci i sprzedawcy ciągle zobowiązani do zachowywania ścisłych reguł sanitarnych:

  • zakrywania ust i nosa
  • zachowywania dystansu (minimum 1,5 m)
  • częstej dezynfekcji rąk (lub stosowania rękawiczek jednorazowych).

Od 1 lutego otwarte zostały galerie handlowe. Do tej pory w obiektach tych pozostawały czynne jedynie wybrane punkty takie jak sklepy spożywcze, apteki, drogerie, kioski z prasą, księgarnie czy sklepy budowlane. Od tego tygodnia klienci mogą korzystać ze wszystkich zlokalizowanych w centrach handlowych sklepów z zachowaniem reguł sanitarnych. 

Zobacz wideo Szczepienia nauczycieli w szpitalach węzłowych od drugiego tygodnia lutego. Czy obejmą całą kadrę?
Więcej o: